X

Dev Balinalar Ethereum (ETH) Varlıklarını Agresif Bir Şekilde Artırıyor

Mega balina adresleri, son 12 günde ETH'nin toplam arzının %0.59'unu temsil eden yaklaşık 734.800 ETH biriktirdi.
18:20
1 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Zincir üstü analitik firması Santiment verilerine göre mega balinaların son 12 gün içerisinde Ethereum toplam arzının %0.59’unu satın aldığı kayıtlara geçti. Ethereum fiyatı, kasım ortasından bu yana çeşitli nedenler ve genel piyasa trendi nedeniyle 4.000 dolarlık kritik seviyeye gerilemişti. Ancak ETH, hızlı bir toparlanma evresine girerek kısa sürede 4.700 dolara kadar tırmandı.

Balinaların Ethereum İlgisi

Analitik şirketi Santiment tarafından kaydedilen verilerde Ethereum‘un 100.000 ila 10.000.000 ETH’ye sahip varlıklar sahipleri olarak kabul edilen mega balina adresleri, son 12 günde ETH‘nin toplam arzının %0.59’unu temsil eden yaklaşık 734.800 ETH biriktirdi.

Makro konsolidasyon dönemleri ve fiyat düşüşleri bazı zayıf elleri satma eğilimine yönlendirse de balinalar olarak lanse edilen büyük adres sahipleri için durumda hiç de aynı değil. Küçük yatırımcıların panik dönemlerinde elinden çıkarttığı varlıkları süpüren balinalar, agresif bir şekilde oyunda yer alıyor.

Bununla birlikte Santiment, balina varlıklarının son 45 günde 1.28 milyon ETH ve son 60 günde 1.46 milyon ETH satın aldığını aktardı. Medyaya yansıdığı üzere Ethereum fiyatı yukarı yönlü hareketini sürdürüyor. En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum, bu yazının kaleme alındığı sırada 4.691 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum (ETH) şu anda 10 Kasım’daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.867 dolardan %2.40 oranında uzakta yer alıyor. Coin yakım miktarının devasa boyutlara ulaşması ile Ethereum fiyatının yükselişi devam ettirmeyi bekleniyor.

Öte yandan Vitalik Buterin, ağdaki yüksek işlem ücretlerine karşın önerisi de piyasada olumlu tepkiler alırken güven artırdı. Lider kripto para Bitcoin’in yükseliş momentumunu takiben Ethereum, artış trendini koruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar