X

Deneyimli Analistler Ekim Ayında Bu Altcoin’leri İzleyecek

Uzmanlar ekim ayında takip edilmesi gereken altcoin'leri açıkladı.
19:40
30 Eylül 2021

Kripto para piyasası katılımcıları, eylül ayı kabusundan kurtulmak için günün sonlanmasını bekliyor. Uzmanlar ekim ayında takip edilmesi gereken altcoin’leri açıklarken eylül ayının yaralarını ekim ayında sarmayı bekliyor. Kripto paralar, eylül ayında Çin baskıları ve tarihsel veri döngülerinden kurtulamadı. Ancak liderin 43.000 doları aşması ile önümüzdeki ay için beklentiler yükseldi.

Chainlink (LINK)

Akıllı sözleşmeler kendi kendine çalışan kod parçalarıdır ve blok zincirinde tetiklenerek belirli bir eylemi otomatik olarak gerçekleştirmek üzere programlanmıştır. Ancak akıllı sözleşme, bu koşulların ne zaman karşılandığını nasıl biliyor? Oracle denilen şeyler bu işlevi yerine getirir. Chainlink, bilinen en iyi oracle ağlarından biridir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Temel olarak Chainlink, gerçek dünya verilerini akıllı sözleşmelerin çözebileceği ve üzerinde hareket edebileceği şeylere dönüştürür. LINK fiyatı bu yıl iki kattan fazla artış kaydetti. Bununla birlikte yakın bir zamanda akıllı sözleşmelere veri sağlamak üzere Cardano ile ortaklık duyurdu. Chainlink, ortaklıklar ve ağ etkinliği göz önüne alındığında takip edilmesi gereken altcoin’ler listesinde yerini alıyor.

Filecoin (FIL)

Filecoin, Google Drive gibi projelerle rekabet edebilecek düzeyde merkezsiz bir veri depolama hizmetidir. Kullanıcılar verileri bulut sistemine yüklemek yerine esase diğer bilgisayarlarda kullanılmayan alanı kiralar. Filecoin verileri parçalar, şifreler, depolama sağlar ve verilerine her zaman kullanılabilir olmasını sağlamak için FIL token hizmet isunar. Buradaki fikir, Filecoin ağının geleneksel veri depolama sistemlerinden daha hızlı, ucuz ve güvenli olacağıdır.

Harmony (ONE)

Harmony, bu yıl şimdiden önemli kazançlar elde etti. 1 Ocak’tan bu yana %3.500’ün üzerinde artan ONE; Solana, Cardano, Cosmos gibi kripto projelerini içeren Ethereum (ETH) rakibi akıllı sözleşme blok zinciri alanındaki bir başka oyuncudur.

Harmony, Ethereum2dan daha ölçeklenebilir ve işlemleri hızlı/ucuz işleyerek ön plana çıkıyor. Aynı zamanda çalışabilirliği teşvik ederek blok zincirlerinin birbiriyle iletişim kurar. Harmony, stratejik hedeflerin birçoğuna Ekim ayında ulaşmayı hedefliyor. Geliştiricileri platforma kazandırmak için 300 milyon dolarlık bir fon açıklandı.

Decentraland (MANA)

Büyük teknoloji şirketleri, metaverse olarak bilinen sanal dünyalara milyarlarca dolar yatırım yapıyor. Kripto dünyasında Decentraland en büyük ve en köklü sanal dünyalardan biridir. Kullanıcılar, sanat galerilerinden orta çağ zindanlarına kadar her şeyi inşa ederek arazi satın alabilir, satabilir veya geliştirebilir. Facebook, metaverse‘ü gelecek olarak görürken bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar