f Değer Kayıpları Günler İçerisinde Çift Hanelere Ulaştı: Tehlike Çanları Bu İki Altcoin İçin Çalıyor Olabilir! › COINTURK

Değer Kayıpları Günler İçerisinde Çift Hanelere Ulaştı: Tehlike Çanları Bu İki Altcoin İçin Çalıyor Olabilir!

Özet

  • Kripto para piyasası, son günlerde yeniden güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı.

  • Lider kripto para birimi BTC, kaydettiği son değer kayıpları ile 25.900 dolar seviyelerine geriledi.

  • BTC'deki bu düşüşün de etkisiyle bu süreçte günler içerisinde çift haneli değer kayıpları kaydeden kripto para birimleri de oldu.

  • Piyasa etkisi: Nötr
20:00
21 Ağustos 2023

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 26.000 dolar seviyelerinin altına gerilemesi ile birlikte kripto para piyasası geçen hafta Cuma günü yeniden düşüş yönlü bir ivme yakaladı. BTC‘nin 25.900 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, son günlerde çift haneli değer kayıpları kaydederek güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı.

Piyasadaki Düşüş Devam Ediyor

Kripto para piyasasının geçen hafta Cuma gününden bu yana yeniden düşüş yönlü bir ivme yakalaması ile birlikte lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 26.000 dolar seviyelerinin altına geriledi ve 25.900 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto endüstrisinin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,05 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

BTC‘nin son dönemlerin en çarpıcı düşüşlerinden birini kaydederek 25.900 dolar seviyelerine gerilemesi, bu süreçte birçok altcoin’in çift haneli değer kayıpları kaydetmesine neden oldu.

Değer Kayıpları Günler İçerisinde Çift Hanelere Ulaştı

Kripto para piyasasındaki ve BTC‘deki mevcut düşüş eğilimi, kripto para birimlerinin son günlerde oldukça yüksek oranlarda değer kaybetmesine neden oldu. Birçok altcoin, son 7 günlük zaman dilimi içerisinde %10’ları aşan çift haneli değer kayıpları kaydetti. Özellikle son dönemlerde güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan SHIB ve LUNC, bu süreçte yüzdelik olarak en çok değer kaybeden kripto para birimleri arasında üst sıralarda yer aldı.

SHIB

Shiba Inu (SHIB), kripto para piyasasındaki düşüşe rağmen Ağustos ayında yükselişlerine devam ederek 0,00001 dolar seviyelerine kadar ulaşsa da bu seviyelerde önemli bir direnç ile karşılaştı ve son haftalarda yeniden düşüşe geçerek kritik seviyelere geriledi. Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %20’den fazla değer kaybeden SHIB, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de %3’e yakın bir düşüş kaydederek 0,0000081 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

LUNC

Terra 2.0’ın eski versiyonu Terra Classic (LUNC), Mayıs 2022’de büyük bir çöküş ile karşı karşıya kalmasının ardından bu süreçte 120 dolar seviyelerinden 0,000016 dolar seviyelerine kadar geriledi ve devasa ölçekte değer kaybetti. Çöküşünün ardından son aylarda da değer kaybetmeye devam eden LUNC, hafta içerisinde değer kayıplarına hız kazandırdı. LUNC, son 7 günlük zaman dilimi içerisinde %15’den fazla değer kaybederek 0,000065 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı ve son yılların en düşük fiyat seviyelerine yaklaşmış oldu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI