reklamı kapat

CryptoSolarTech Ön Satışı Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

4 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

CryptoSolarTech kripto para madenciliğinde yüksek enerji sarf edilmesi sorununu ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir blockchain startup’ı. Token satış etkinliğini başlatan startup geçtiğimiz günlerde ön satış dönemini başarıyla tamamladı. Ön satış boyunca toplamda 1 milyar 260 bin CryptoSolarTech token (CST) kullanıcılara dağıtıldı.

Kripto para piyasalarına rağbetin giderek artması sonucunda çeşitli kripto paraların madencilik faaliyetlerine ilgi de paralel olarak tırmanışa geçti. Ancak kripto para madenciliği sürecinde bulunan karmaşık matematiksel hesaplamaları yapan bilgisayar işlemcileri çok fazla enerji tüketimine neden oluyor. Kömür ya da petrol gibi doğal kaynaklara bol miktarda sahip olan ülkelerde diğer ülkelere nazaran daha ucuz bir şekilde elektrik üretimi yapılabiliyor. Bunun doğal bir sonucu olarak kripto para madencileri faaliyetlerini bu ülkelerde gerçekleştirmek istiyor. Çevreye salınan CO2 miktarında ciddi oranda bir artış meydana geldiğinden, kripto para ekonomisinin gelecekte hızlı bir şekilde büyümeye devam edebilmesi için yüksek enerji tüketimi sorununun önüne geçilmesi gerekiyor.

İspanya merkezli şirket CrytoSolarTech bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Şirket güneş enerjisi ile çalışan bir tür fotovoltaik havuz sayesinde 45.000 kW değerinde enerji üretebiliyor. Amacına ulaşabilmek için emin adımlarla yoluna devam eden şirket Respira Energia adında ünlü bir enerji şirketi ile 15 yıllık anlaşma imzaladı. CryptoSolarTech tarafından geliştirilen bu yöntemin belki de en büyük avantajı doğaya hiç CO2’nin salınmıyor oluşu.

Şirketin yaklaşan güneş enerjisi projesi toplamda on enerji tesisinden oluşacak ve 42.8 milyon euro değerinde bir yatırımla fonlanacak. Projenin madencilik merkezi İspanya’nın Malaga şehrine inşa edilecek. Ancak güneş enerjisi tesisleri ülkenin en iyi güneş alan bölgelerinden birisi olarak gösterilen Andalucia bölgesine kurulacak. Hem enerji üretebilen hem de madencilik faaliyetlerine imkan sağlayabilen bir altyapıya sahip tesisler CryptoSolarTech ekosisteminin önemli bir parçası olacak.

Sözü geçen ekosistem dahilinde kullanılan token CryptoSolarTech (CST) yakında ikinci dönemi gerçekleşecek ICO etkinliği aracılığıyla yeni sahiplerine ulaşacak. ICO’ya ETH ya da itibari para birimiyle katılabilirsiniz.

İletişim: Sara Picazo
Email: sara@puzzlegold.es

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.