Cream Finance Coin Nedir?

Cream Finance Coin, Cream platformunun yönetişim token’ıdır. 
10:06
30 Eylül 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Cream Finance Coin, mottosu “kripto etrafımdaki her şeyi yönetiyor” olan C.R.E.A.M. Finance’in yerel kripto para birimidir. Cream Finance, akıllı sözleşmeler üzerine inşa edilmiş açık ve kapsayıcı bir finansal sistem sunmayı amaçlıyor. CREAM aynı zamanda akıllı sözleşmeler oluşturarak ve bunları EVM uyumlu Blockchain’lere yerleştirerek, bu yeni finansal sistemin erişimini daha geniş bir kitleye genişletmeyi hedefliyor.

Bu yazımızda ise CREAM ile ilgili olarak “Cream Finance Coin, Cream Finance DeFi, Cream Finance Token, Cream Finance coin nasıl alınır, Cream coin Binance” konularına değineceğiz.

Cream Finance Nedir?

Cream Finance, Compound Finance’in bir fork’una dayanan, Blockchain’inden bağımsız, merkezi olmayan eşler arası bir kredi platformudur. Cream yetersiz hizmet alan varlıklara algoritmik para piyasaları sağlayarak yetersiz hizmet verilen varlıklar arasında likidite köprüsü kuruyor. Kullanıcılar, desteklenen herhangi bir varlığı tedarik edebilir ve bu varlıkları, desteklenen diğer varlıkları ödünç almak için teminat olarak kullanabilir. Cream ilk olarak Ethereum Blockcahin’inde başlatıldı ve 11 Eylül’de de Binance Akıllı Zincir’de (Binance Smart Chain) satışa sunuldu.

Öte yandan Cream’in odak noktasının USDT, USDC, BUSD, yCRV, yyCRV gibi stablecoin’ler,  COMP, BAL, YFI, LEND, CRV, CREAM, MTA, SUSHI gibi yönetişim token’ları ve ETH, LINK ve renBTC gibi DeFi ekosistemi ile ilgili diğer token’lar olduğu belirtiliyor.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre Cream Finance Token, Cream platformunda yönetişim token’ı görevi görüyor.

Bunlara ek olarak CREAM, Ethereum blok zincirinde kurulduğundan, Ethereum Sanal Makinelerini (EVM) çalıştırmak için kullanılabilecek akıllı sözleşmelerden yararlanabiliyor. Böyle bir kurulum aynı zamanda CREAM projesinin diğer DeFi projelerinden daha iyi bir şekilde oluşturulmasına izin veriyor. EVM’ler ayrıca topluluk kullanıcılarının ağ üzerinde kendi merkezi olmayan uygulamalarını (Dapps) geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Bunların yanı sıra Cream Finance’in Kurucusu Jeffrey Huang, kripto para birimlerinin açık ve kapsayıcı bir finansal sistem yaratma kapasitesine inanıyor. Huang’ın ekibi, akıllı sözleşmelerin yardımıyla bugün birçok kullanıcının ihtiyaç duyduğu çok sayıda ürün ve hizmeti birbirine bağlayacak bir DeFi ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

Cream Coin Yorum

Cream Finance DeFi alanında nispeten yeni olan bir proje olduğundan platformların sürekli yeni token listelendiğine ve gelişmelerin arka arkaya geldiğine dair yapılan yorumlar bulunuyor. Ayrıca Cream Finance’in, likidite madenciliği havuzlarında bulunan ödülleri sürekli güncellemesi ve likidite madenciliği dağıtımları konusunda şeffaf olması artı bir özellik olarak nitelendiriliyor.

Bunların yanı sıra Cream Finance Coin’in fiyat grafiğini volatil olduğu görülüyor. Bu da yatırımcıların Cream Finance coin’e ilgi gösterdiğinin bir işareti olarak nitelendirilebilir.

Cream Coin Nereden Alınır?

“Cream Finance coin nasıl alınır” sorusunun cevabını merak edenler için öncelikle güncel rakamlara bakmakta yarar olacaktır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 62,55 dolardan işlem gören Cream Finance token’ın 9.377.793 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa hacmi bakımından 495. sırada yer aldığı görülüyor. Ayrıca şu anda dolaşımda 149.928 CREAM bulunuyor ve bu rakamın en fazla 9.000.000 CREAM olacağı ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak her ne kadar yeni bir token olsa da CREAM’in en dip ve en yüksek seviyeleri de önem teşkil ediyor. Grafiklere bakıldığında Cream Finance token’ın 19 Eylül 2020 tarihinde 163,89 dolar ile en yüksek seviyeye ve 7 Ağustos 2020 tarihinde 9,24 dolar ile en dip seviyeye ulaştığı görülüyor.

Cream Coin Al

CREAM, dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para işlem platformu Binance ile satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar