X


Cream Finance Coin Nasıl Alınır?

Cream Finance, bir DeFi platformudur.
22:50
25 Şubat 2021

Cream Finance (CREAM), kredi alıp verme, ödeme yapma ve birçok varlığı tokenleştirme desteği sunan bir DeFi platformudur. Compound Finance (COMP) hard forku olarak piyasaya sürülen CREAM, alım satım işlemleri için ise Balancer Labs altyapısını kullanmakta.

Cream Finance, açık kaynaklı, izinsiz, blockchain odaklı ve gelir hasadı sunan eşler arası bir kripto para ve DeFi protokolüdür. Cream’in açılımı yani Crypto Runs Everything Around Me, aslında kripto para sektöründeki DeFi uygulamalarının kullanıcıların ihtiyaç duyduğu her şeyi verebildiği vurgusuna sahip olduğu görülüyor. 3 Ağustos 2020 itibarıyla piyasaya sürülen ve YOLO likidite havuzunu kullanan CREAM, Eylül 2020 döneminde ise Binance Smart Chain ağına geçiş yaptı.

CREAM token sahipleri bu platformu kullanarak token alıp satabilr, kripto para teminatlı kredi alabilir, varlıklarını başka varlıklar ile değiştirebilir ve CREAM tokenlerini ağdaki değişiklikler ile ilgili oy vermek için bile kullanabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CREAM Finance’in kurucularının ise Jeffrey Huang ve 2 anonim kişi olduğu biliniyor. Huang ise daha önce Mithril kripto para projesini de hazırlamış ve ciddi bir tanınma elde etmişti.

Tokenlerin dağıtımı ise şu şekilde açıklandı:

  • Tokenlerin %10’u takıma ve danışmanlara giderken %75’i dört yıl boyunca kilit altında tutulacak.
  • Tokenlerin %10’u dört yıl boyunca çekirdek fonlama olarak kullanılacak.
  • Tokenlerin %20’si likidite sağlayıcılarına teşvik için kullanılacak.
  • Tokenlerin %60’ı ise topluluk tarafından kullanılacak.

Cream Finance (CREAM) Nedir?

CREAM de Cream Finance platformunun kendi kripto para birimi olarak biliniyor. Platformda CREAM kullanarak COMP, BAL, YFI, LEND, CRV, renBTC ve LINK gibi birçok kripto para birimi ile takas yapılabilmekte. Buna ek olarak stablecoinlerin alım satımı da yapılıyor.

Cream Finance Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 110 dolardan işlem görüyor ve 321. sırada bulunuyor. Cream Finance Coin’in toplam arzı 9 milyon iken sirkülasyonda 616.378 CREAM Finance bulunuyor. Cream Finance 2021 yılının başlarında ise büyük bir saldırıya uğramıştı.

CREAM Coin Nereden Alınır?

Cream Coin satın almak için dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance kullanılabilmekte. Binance’in listelemesi Cream’e ciddi bir fiyat artışı bile sağlamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar