X


Cointext SMS’le Kripto Para Transfer Hizmetini Türkiye’de ve Arjantin’de Kullanıma Sundu

Cointext, SMS'le Bitcoin Cash alma ve gönderme servisini Türkiye'de kullanıma sundu.
08:00
18 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

SMS bir dönem oldukça popülerdi ancak eski popülerliğini yitirdi. Blockchain tabanlı bir girişim olan Cointext ise SMS’e farklı bir boyut kazandırdı. Öyle ki artık sadece SMS atarak çevrimdışı bir şekilde kripto para transferi gerçekleştirmek mümkün. Cointext, SMS tabanlı Bitcoin Cash cüzdanı servisini 15 Ekim’de Türkiye’de ve Arjantin’de kullanıma sunduğunu duyurdu.

Türkiye’de ve Arjantin’de enflasyon oranı bir hayli yüksek.  Yıllık enflasyon oranının en yüksek olduğu ülkeler arasında beklenmedik bir şekilde Arjantin altıncı, Türkiye ise dokuzuncu sırada. Cointext’in kurucusu Vin Armani konuya ilişkin şunları kaydetti:

Bitcoin itibari paralardan daha iyi. Türklerin ve Arjantinlilerin birçoğu zaten yüksek enflasyon nedeniyle bu durumun farkında. Kripto paraların kullanım oranını arttıracak araçlar sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

ABD merkezli Cointext, Bitcoin Cash transfer işlemlerinin internet bağlantısına, özel uygulamalara ve hesaplara ihtiyaç duymadan gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. Cointext, servisin en eski Nokia telefonlarda bile çalıştığını açıkladı:

Eğer telefonunuzdan SMS gönderip alabiliyorsanız Cointext’in SMS servisini kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bu yıl Türk lirası ve Arjantin pesosu, dolar karşısında ciddi değer kaybı yaşadı. Bu nedenle Türkiye’de ve Arjantin’de kripto paraların benimsenme oranı sürekli yükseliyor. Özellikle Türkiye’de enflasyon son 15 yılın en yüksek seviyesinde. Kripto paralar enflasyonla mücadelede oldukça iyi bir alternatif. Geçtiğimiz aylarda doların ateşi yükseldiğinde ülkemizdeki kripto para borsalarının işlem hacminde de gözle görülür bir artış yaşanmıştı. Yıllık enflasyon oranının %34,4’e yükseldiği Arjantin’de ise bu yıl sonuna kadar 30 kripto para ATM’si kurulması planlanıyor.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar