X


Coinkite Üzerinden Son Üç Ayda 250 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi Yapıldı

07:30
15 Eylül 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

2015’in üçüncü periyotunda Kanadalı Bitcoin cüzdan platformu Coinkite tarafından, çeyrek milyon dolar değerinde Bitcoin işlemi yapıldı.

Haziran 2015’in ortalarından 15 Temmuz 2015’e kadar yapılan işlemlerin toplamı 90 milyon doları geçiyor.

Coinkite’nin bu hızlı yükselmesinin sebebinin, son günlerde lansmanını yaptığı yeni e-ticaret Bitcoin ödeme butonu ile ilgisi olabilir. Bu buton, Bitcoin ödemelerini internet üzerinden Tor ağı aracılığıyla kolaylaştırıyor. Bitcoin ödeme butonunun tanıtımı bu yazın en önemli olaylarından biriydi. Bu yenilik bir yazılım sağlayıcısı ve Bitcoin cüzdan sistemi olarak görülüyor.

2013’de kurulan Coinkite, şu anda ayda 260,000 BTC işlem yapıyor, çoklu-imza ile özellikle Bitcoin crowfunding kampanyaları gerçekleştiriyor.

Coinkite kullanıcı fonlarının %85’i, çalınmayı zorlaştıran çevrimdışı cold cüzdanlarda yer alıyor. Yine de Coinkite, kullanıcılarına kendi Bitcoin’leri üzerinde mutlak kontrol özelliği sunmuyor. Bunun sebebi, Bitcoin’lerin operatörler tarafından kontrol edilen merkezi bir konumda depolanıyor olması.

Önde gelen Bitcoin araştırma ve haber sitelerinden biri olan Bitcoinmagazine, Coinkite’de cüzdan işlev kayıplarına yol açabilecek teknik aksaklıkların olduğunu iddia ederek, Coinkite’ye 5 üzerinden sadece 2.5 puan verdiğini hatırlatalım.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar