reklamı kapat

Coinbase CEO’su “Banka” Sorununa Dikkat Çekti

Brian Armstrong, para transfer işleminin banka tarafından reddedilmesi üzerine kripto para gerekliğinin altını çizdi...
09:00
14 Şubat 2020

Coinbase CEO’su Brian Armstrong Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile iki popüler geleneksel ödeme uygulaması ile ilgili şikayetlerini dile getirdi. Armstrong bir meslektaşına ödeme göndermek istediğini ancak iki kez üst üste reddedildiğini ifade ederek kripto paralara olan ihtiyacı vurguladı.

AML/KYC Sorunu

Brian Armstrong, iki farklı ama son derece popüler ödeme uygulaması olan Paypal ve Jack Dorsey’in Square Cashapp‘ını kullanarak arkadaşına para transferi yapmak istediğini ancak bunu gerçekleştiremediğini dile getirdi. CEO konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bir arkadaşıma para göndermeye çalışıyorum. PayPal bana “alıcının paraya ulaşamadığını”, SquareCash de “bankamın işlemi reddettiğini” söylüyor. Bu hizmetlerin en iyi çalıştığı ABD’de bu sorunla karşılaşıyorum. Dünyanın geri kalanını hayal edin.

Amerika’da böyle bir sorunla karşılaştığını ve gelişmekte olan ülkeleri hayal bile edemediğini belirten Armstrong, ekonomik olarak az gelişmiş ülkelerin karşılaştığı daha büyük engeller olduğunu ifade etti. Bunun yanında CEO, ileride şirketlerin düzenlemelere uymak uğruna müşteri deneyimini hiçe saymak zorunda kalacaklarını da ekledi.

Ödeme Alternatifi: Kriptolar

Armstrong her ne kadar gelecekte kripto para birimlerinin de aynı sorunlarla karşılaşacağını düşünse de yine de iyi bir ödeme alternatifi olarak hayatımızda yer alacağına inandığını ifade ediyor.

Bunun yanında kripto paraların kendi içinde de bazı sorunlara sahip olduğunu kabul eden CEO, buna rağmen kripto paraların temelde sağlam bir ödeme sistemi inşaa edeceğini belirtiyor.

Bununla beraber Armstrong’un paylaşımının ardından Ripple destekli para transfer hizmeti olan MoneyGram CEO’ya bir promosyon kodu teklif etti. Ancak Armstrong’un bunu kabul edip etmediği belli değil.

Öte yandan Coinbase CEO’su bundan yaklaşık bir yıl önce yaptığı açıklamalarda “Bitcoin benim ilk aşkım” ifadelerini kullamış ve kripto para sektörüne girmeye nasıl karar verdiğini anlatmıştı…

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.