Reklam

Coinbase 3. Çeyrek Kazanç Raporunu Açıkladı: Ethereum ve Bitcoin Çekişmesi Dikkat Çekti

2021'in üçüncü çeyreğinde Ethereum platformdaki toplam işlem hacminin %22'sini alırken Bitcoin %19 ile ikinci sırada kaldı.
15:30
10 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Coinbase; Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere bazı işlem çiftlerinin işlem hacmini açıkladığı 2021 yılının 3. çeyrek kazanç raporunu açıkladı. Rapora göre Ethereum bir kez daha işlem hacmi rakamlarında Bitcoin’i geride bırakarak birinci sırayı aldı.

Anahtar Metrikler

Anahtar metrikler adlı rapor bölümünde şirketler, işlem hacmi yüzdelerini gösterir. 2021’in üçüncü çeyreğinde Ethereum platformdaki toplam işlem hacminin %22’sini alırken Bitcoin %19 ile ikinci sırada kaldı. Bununla birlikte genel işlem hacminin %59’u diğer kripto varlıkları tarafından alındı.

Coinbase‘in üç aylık performansı üçüncü çeyrekte bireysel alım satım hacmi, ikinci çeyrekteki rakamlara göre %36 düşüşle 93 milyar doları işaret etti. Raporda kaydedilenlere göre hem türev hem de spot piyasalardaki genel hacim düşüşüyle ilgiliydi. Bireysel toplam işlem hacminin %28’ini oluşturdu.

Coinbase, işlem hacmindeki düşüşün ana nedeni olarak piyasadaki volatilitenin düşmesini gösterdi. Bireysel yatırımcılar çoğunlukla kısa vadeli kâr elde etmeye çalışırken oynaklık fon dağılımlarında önemli bir rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra platformda hala tüm fonların %42’si Bitcoin‘de bulunuyor. Ancak bunun arkasındaki etkileyici sebep, çoğu alım satım çiftinin BTC’ye bağlı olması ve onsuz alınıp satılamamasıdır.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı

Lider kripto para Bitcoin 1 gün önce 68.530 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Zirve belirleyen amiral gemi, 66.000 dolar üzerindeki seyrini sürdürürken ATH geliştirme girişimlerine devam ediyor. En büyük altcoin Ethereum ise lideri takiben 4.837 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı.

Lider ve en büyük altcoin’in piyasaya yeşil görünüm katmasıyla birlikte öne çıkan altcoin’lerde önemli sıçramalar görüldü. Özellikle metaverse ve NFT tabanlı coin’ler bu dönemde hype’ı elinde tutarken yüzde yüzleri aşan artış trendleri yakalamayı alışkanlık haline getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar