Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP) Üstünlük Mücadelesi Veriyor!

Üç büyük coin arasında üstünlük mücadelesi yaşanıyor.
13:03
9 Şubat 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimlerinde yaşanan fiyat artışlarının ardından piyasa değeri sıralamasında da değişikliklerin olduğu görülüyor. Ancak bu değişiklikler içinde en çok dikkat çekeni Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Ripple (XRP) arasında yaşanıyor.

Cardano Dördüncü Sırada

Bugün yükseliş hamlesi ile birlikte dördüncü en büyük kripto para konumuna yükselen ADA, DOT ve XRP’yi geride bırakmış oldu. Bununla birlikte DOT’un da XRP’yi geçmesi ile Ripple çok uzun süre sonra ilk beşteki yerini kaybetti.

Aslında üç kripto para biriminin de piyasa değeri birbirine çok yakın bulunuyor ve çok kısa süre içinde yine değişiklikler olabilir. Piyasa değeri bakımından şu an için en büyük 4. kripto para olan Cardano 21,8 milyar dolar, en büyük 5. kripto para birimi Polkadot 21,6 milyar dolar ve en büyük 6. kripto para birimi Ripple 21,3 milyar dolar piyasa değerine sahip.

Cardano’nun Atağı

Yapılan açıklamalara göre Cardano’yu yeni bir güncelleme bekliyor ve bu güncelleme ile birlikte artık varlıklar Cardano ağı üzerinde inşa edilebilecek. Bu sebeple de hem ADA fiyatının artması hem de Cardano ağının artık daha fazla ilgi görmesi bekleniyor.

Dolayısıyla hem bu haberin etkisi hem de piyasadaki genel yükseliş hissiyatı birleşince ADA’nın fiyatı gözle görülür artış yaşayarak 0,72 doları gördü. Sonrasında ise piyasanın da nispeten sakinleşmesi ile bir miktar düşen ADA 0,69 dolar bandında işlem görüyor.

Polkadot ve XRP Fiyatı

Cardano’nun yanı sıra bugün DOT ve XRP’de de yükselişler yaşandığı görülüyor. Aslında bugün tüm kripto para piyasasında yeşil renk hakim.

Son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 17 artış yaşayan Polkadot fiyatını 23 doların üzerinde tutmayı başarıyor. Bununla birlikte XRP ise şu an için 0,50 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine çıkmak için çaba sarf ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar