X


Bytom Coin Nedir?

P2P finansal uygulamalar geliştirilebilen Bytom Coin, dijital varlıklar için bir blockchain altyapısıdır.
21:00
6 Haziran 2020

P2P finansal uygulamalar geliştirilebilen Bytom Coin, dijital varlıklar için bir blockchain altyapısıdır.  Yeni nesil kripto para Bytom Coin internet varlıkları için bir Blockchain altyapısı olarak tasarlandı. Kişiler ve kurumlar Bytom Blockchain’inde P2P finansal uygulamalar ve varlık uygulamaları geliştirebilir.

BTM Coin

Bytom üç katmandan oluşuyor: Veri alışverişi ve iletimi katmanı, sözleşme katmanı ve varlık etkileşim katmanı. Varlıklara bağlı çalışan 3. katman sözleşmeleri göreve çağırır. Veri alışverişi ve iletim katmanı UTXO [harcanmayan işlem çıktısı] modeliyle ve Bitcoin’deki işlem verilerinin yapısıyla uyumlu olarak çalışır; böylece yüksek hızlı uyuşma sağlanır ve gizlilik kontrol edilebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bytom’daki herkese açık ve gizli anahtarlarda ve adres sisteminde Bitcoin’deki gibi ESCDA şifrelemesi ve SHA256 hash mekanizması kullanılıyor. Kullanılan tüm algoritma ve mekanizmalar Çin Ulusal Şifreleme Standardıyla uyumlu olarak çalışıyor.

Bytom Coin

Kullanılan PoW algoritması hem yapay zekalı ASIC çipleriyle uyumlu hem de kullanılan yapay zeka ekipmanlarını hızlandırıyor. ODIN (Açık Veri Endeks İsmi) standardıyla da tüm ağ ve Blockchain’deki varlıklar birbirinden farklı adlandırılıyor.

Bytom protokolü gereği imzalar diğer işlem verilerinden ayrılıyor. Böylece varlık yönetimi ve dağıtık defterlerin senkronizasyonu birbirinden bağımsız olarak yapılıyor.

Geliştiriciler Bytom platformunda diğer Blockchain’lerin daha küçük sürümlerini geliştirebilir. Bunun haricinde bu Blockchain’lerdeki ağ faaliyetlerini doğrulamak için akıllı sözleşmeler üzerinden API çağrıları yapabilirler. Böylece chain üzeri iletişim, varlık alışverişi ve kar payı dağıtımı kolay bir şekilde yapılmış olur.

Bytom Coin Nasıl Alınır?

Bu yazının yayıma hazırlandığı sırada Bytom, 0,06 dolarlık fiyatıyla kripto paralar listesinin 84. sırasında yer alıyor. 1.6 milyar BTM token’inin an itibariyle 1 milyarı dolaşımda. Bytom’un toplam piyasa değeri ise 71 milyon dolar. BTM token KuCoin borsasından temin edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar