X

Bu Üç Kripto Para 2023 Yılının Yıldızı Olabilir!

CashFi , Polkadot , Huobi Token için uzmanlar 2023 yılını işaret ediyorlar. Bu kripto paralar için her şey parlak olabilirmiş gibi görünüyor.
23:15
26 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin, soluksuz şekilde 18.000 dolara düşüşünün ardından yavaş yavaş toparlanıyor gibi duruyor. Bu süreçte, şüphesiz bazı kripto paralar başarısız olacak olsa da, 2023’te büyük bir etki yaratma potansiyeline sahip birkaç proje var gibi görünüyor. İşte önümüzdeki yıl en etkili olacaklarına inanılan üç kripto para: CashFi (CFI), Polkadot (DOT), ve Huobi Token (HT).

CashFi (CFI): Dijital Pazarda Devrim Yaratan Bir Kripto

CashFi (CFI), önemli finansal getiriler sağlayabilecek bir projenin işaretlerini verdi. Web 3.0 teknolojileri doğrultusunda geliştirilen algoritması nedeniyle alıcıların CFI tokenine büyük ilgi gösterdiği biliniyor. Satış öncesi süreçte karlı bir grafik çizen CFI, uzun vadede değer kazanma eğiliminde gibi görünüyor. CashFi, ekosistemin ihtiyaç duyduğu likiditeyi, kullanıcıların varlıklarını kilitlemesini gerektirmeyen bir algoritma kullanarak güçlü bir staking programı ile sağlıyor. Bu sayede ekosistem güçlendirilirken alıcılara da yüksek yatırım getirisi sağlanmakta.

Ekosistem içinde sentetik varlıkların alınıp satılabileceği bir alan da var. Bu uygulama sayesinde alıcılar, herhangi bir likidite darboğazı yaşamadan, istenilen tüm emtialar ile sentetik varlıklar üzerinde işlem yapabilmektedir. CashFi (CFI) ayrıca NFT’de iyileştirmelere sahiptir. Çapraz zincir teknolojisinin kullanıldığı NFT pazarında dijital sanatçıların en iyi şekilde desteklenmesi hedefleniyor. Buna göre CashFi NFT piyasasında tüm işlemler en düşük gaz ücretleri ile sağlanmakta.

Polkadot (DOT): Çeşitli Şeyler Üzerinde Çalışan Bir Proje

Polkadot (DOT) projesi, her geçen gün yeni gelişmeleri ortaya çıkararak ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi amaçlıyor. Birlikte çalışabilirliği ve ölçeklenebilirliği artırmak için çalışan Polkadot ekosistemi, geliştiricilerin ağa yüksek verimlilikle katkıda bulunmalarını kolaylaştırıyor. Birçok ağ ile çalışan proje heterojen bir yapıya sahip. Heterojen tasarım, ağ içindeki işlemlerin şeffaf ve son derece hızlı olmasını sağlıyor.

Polkadot (DOT), sahip olduğu teknik özellikler sayesinde hızlı, şeffaf ve ölçeklenebilir bir ağ özelliklerine sahip. Kullanıcılara izole bir blok zinciri ve ortak bir işlem havuzu sunarak ekosisteme dahil olan blok zincirlerinin güvenliğinin önünü açıyor. 4 ayrı bileşenden oluşan Polkadot ağı, farklı zincirler için de bir köprü görevi görüyor. Bu sayede kullanıcılar birden fazla işlemi de gerçekleştirebilmekte. 25 kat artarak en yüksek seviyesine ulaşan Polkadot’un toplam piyasa değeri 10 milyar dolar. 1 milyar arza sahip olan DOT tokeni şu anda 7 dolar civarında işlem görüyor.

Huobi Token (HT) ile Verimli Bir Şekilde Kripto Ticareti

Huobi Token Platformu içinde Huobi Token (HT) sahipleri için her yıl farklı etkinlikler düzenlenmekte. Ayrıca bazı şirketler kripto ödeme aracı olarak HT tokenlerini kullanmaya başladılar. Bu sayede token sahipleri başka bir araca ihtiyaç duymadan ödemelerini kolaylıkla yapabiliyorlar.

%4000 artışla tarihi zirvesine ulaşan Huobi Token (HT), 500 milyon arza sahip. Projenin dolaşımdaki arzı 154 milyon adettir. Günlük 28 milyon dolarlık işlem hacmi ile Huobi Token’ın toplam piyasa değeri 757 milyon doların üzerinde. Projenin şu anki fiyatı 4,91 dolar civarında.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar