X


Bu Kriptolar Yalnızca Şakadan İbaret Değil: Shiba Inu, Mini Football Token, Ryoshi Token

Shiba Inu, Mini Football Token, Ryoshi Token incelemesi.
23:00
21 Ağustos 2021

Kripto para piyasası, köpek temalı şaka token’ların istilasında seyrini sürdürüyor. Dogecoin ile başlayan bu alan, 2021 yılında zirveyi yakaladı. Peki bu kripto paralar yalnızca şakadan ibaret olsa da neden yatırımcı çekiyor?

Dogecoin kopyası birçok proje, dolaylı olarak insanlara zengin olma hayali sunarak yatırımcı çekti ve inanılmaz yollar katetti. En popüler şaka kripto para Dogecoin, milyarder girişimci Elon Musk’ın ilgisini çekerek milyonları yakalamış ve fiyatını 100’lere katlamıştı. DOGE, imkansız olarak görülen 1 dolar sınırına neredeyse yaklaşarak 0.70 dolarlık banda tırmandı. Yalnızca hype ve FOMO etkisiyle yükselen bu kripto paralara kullanıcıların rağbeti sürüyor.

DeFi sektörünün pazara entegrasyonu ile büyük etki yaratması, projelerin kolaylıkla oluşturulup geliştirilmesine yol açtı. Dogecoin kopyası projelerin sayısı onları, yüzleri aştı ancak bunların arasında birkaçı ön plana çıkmayı başardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Shiba Inu (SHIB)

Kendini Dogecoin katili olarak tanımlayan SHIB, kısa sürede büyük ilgi görerek yükseliş ivmesi yakaladı. ShibaSwap’ın hayata geçirilmesiyle gündeme gelen Shiba Inu, artış trendine hız kazandırırken toplulukta saygınlık kazandı. Shiba, yaklaşık 3 ay önce 0.0000388 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Shiba, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.0000082 dolardan işlem görürken ATH seviyesinden %78 oranında uzakta bulunuyor. SHIB, genel piyasa trendini takip ederek seyrini sürdürüyor.

Mini Football Token (MINIFOOTBALL)

Mini Football Token, Dogecoin ve futbol tutkusunu bir arada sunan bir kripto para projesi olarak piyasaya sürüldü. Dogecoin kitlesinden yararlanmak isteyen MINIFOOTBALL, kısa sürede büyük ilgi gördü ve inanılmaz fiyat performanslarına imza attı.

MINIFOOTBALL, an itibarıyla 000000000344 dolardan alım satım işlemi görüyor. Mini Football Token, gün içerisinde %50’nin üzerinde artarak yatırımcılarını sevindiren altcoin’ler listesinde yer aldı. Henüz çok yeni bir kripto olan bu altcoin, Dogecoin topluluğunun yeni göz bebeği olarak kaydediliyor. MINIFOOTBALL’ın arzı 100.000.000.000.000.000’dır.

Ryoshi Token (RYOSHI)

Ryoshi Token, ismini Shiba Inu’nun anonim kurucusundan alıyor. Shiba Inu’nun babası olarak tanıtılan kripto para, kısa sürede ilgi çeken projelerden olmayı başardı. Şaka kripto paraların öne çıkan kripto paralarından olan Ryoshi token, son birkaç günde çalkantılı fiyat seyri izliyor. Ryoshi, son 24 saatlik zaman diliminde %82’nin üzerinde değer kaybetti.

1.000.000.000.000.000 arzı bulunan Ryoshi, benzerleri ile aynı şekilde topluluk odaklı bir model sunuyor. Ryoshi hikayesini anlatan bu kripto para, Shiba Inu üzerinden ilgi çekmek için çalışıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar