X

Bu Kripto Paraya Dikkat: Analistler Büyük Artış Bekliyor!

Analistler, bu kripto para biriminin gözünün yükseklerde olduğunu düşünüyor.
08:30
23 Kasım 2020

Bitcoin, sergilediği son fiyat hareketleri ile ciddi bir ralli başlattı ve boğalar kripto para piyasasında tam kontrolü ele geçirdikçe altcoin’lerde de gözle görülür artışlar yaşandı. Bu durum Chanlink (LINK) gibi kripto para birimlerinin de haftalık bazda %22’nin üzerinde artış sergilemesini sağladı.

LINK fiyatı

LINK uzun zamandır yükselişini engelleyen bir direnç ile karşı karşıyaydı. Son yükseliş eğilimi LINK’in bu seviyenin üzerine çıkmasını sağladı ve sonrasında piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para birimi güçlü bir ivme kazandı.

Analistlere göre Chainlink’te orta vadede trend büyük ölçüde Ethereum (ETH) ve piyasanın geri kalanına bağlı olacak. Çünkü Bitcoin (BTC) ve ETH’da yaşanacak herhangi bir ciddi düşüş altcoin’lerin büyük bir düşüş eğilimine girmesini sağlayacak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

LINK’te Kritik Seviyeler

Ancak eğer yükselişler devam ederse analistlere göre LINK’te yaşanacak önemli bir yukarı yönlü kırılması çok daha yüksek seviyeleri beraberinde getirebilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 14.79 dolardan işlem gören Chainlink, Pazar günü 16 dolara kadar yükseldi ve şu anki fiyatı küçük bir geri çekilme olduğunu gösteriyor. Ama LINK gece boyunca daha düşük seviyeleri gördü ve o seviyelerden sonra toparlandı. Bu da analistlere göre Chainlink’in düşüşünü engelleyen bir satın alma baskısı olduğuna işaret ediyor ve V şekilli bir toparlanma olacağını gösteriyor.

LINK’in Gözü Yükseklerde

Piyasanın popüler analistlerinden Benjamin Bluntz Twitter üzerinden yaptığı açıklama ve paylaştığı grafik  ile Chainlink’in kısa vadede önemli bir işlem kanalının üzerinde kırılması nedeniyle yakın vadede daha fazla yükseliş görmeye hazır olabileceğini belirtiyor.

Yapılan açıklamalara göre eğer Ethereum ve genel piyasadaki yükseliş devam ederse LINK’in bir sonraki hedefi 18 dolar bandı. Analistler mevcut koşulların devam etmesi halinde 18 doların LINK için zor olmadığını düşünüyor.

Bununla birlikte LINK, geçtiğimiz haftayı da oldukça iyi bir performans ile geçirdi. Chainlink bir hafta içinde %22’nin üzerinde artış sergiledi. Geçtiğimiz haftayı 12,12 dolar ile açan LINK, haftayı 14,44 dolardan kapattı. Hafta içinde 15,62 doları gören LINK’in 18 dolarlık hedef için önünde çok fazla bir yolun olmadığı görülüyor. Dolayısıyla eğer LINK beklenen performansı sergilerse içinde bulunduğumuz haftanın en çok kazandıran kriptolarından biri olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar