X


Bu Benzerlik Bitcoin’i (BTC) 2021’de 125.000 Dolar Yapabilir!

Analistlere göre bir benzerlik BTC’yi 125.000 dolara taşıyabilir. 
10:37
23 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimi birkaç hafta boyunca çok iyi bir performans sergiledi ve fiyatını 11.000 dolar bandından 18.900 dolara kadar yükseltti. Bitcoin ile tüm kripto para birimi piyasası bahsi geçen ralliden payına düşeni aldı ve geçtiğimiz hafta içinde büyük kazançlar elde edildi.

Bazı isimler Bitcoin’in mevcut rallisini Tesla’nın 2019 yılında gerçekleştirdiği ralli ile karşılaştırdı ve benzer bir yükselişin elde edilmesi halinde BTC’nin 2021 yılında çok daha yüksek seviyeleri görebileceğini dile getirdi.

Bitcoin ve Tesla

Yapılan açıklamalara göre bu benzerlik bir fraktaldan elde edildi. Ancak analistlere göre benzer şekilde yükseliş hissi, temel göstergelerden ve teknik göstergelerden de elde edilebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çünkü Bitcoin Aralık 2017’yi 14.000 dolar ile kapatarak tarihin en yüksek aylık kapanışını yapmıştı. Eğer fiyatlar bir süre daha bugünkü gibi devam ederse bu rekor kırılmış olacak ve da temel göstergelerin hızla iyileştiği şeklinde yorumlanıyor.

Tesla’nın 2019 Performansı

Bunların yanı sıra Tesla geçen yaz gördüğü düşük seviyelerden bu yana güçlü bir ralli yaşadı ve geçtiğimiz yıl Bitcoin’den bile iyi bir performans gösterdi.  Tesla’nın geçen yılki rallisi ile Bitcoin’in mevcut fiyat hareketinin fraktal bir karşılaştırmasına göre, BTC güçlü bir yükselişin eşiğinde bulunuyor.

Kripto para birimi alanını yakından takip eden bir ekonomist olan Alex Krüger, kısa süre önce iki varlık arasında Twitter üzerinden karşılaştırma yaptı ve konuyla ilgili olarak, “Tesla boğa koşusuna Ekim 2019’da başladı. Bir ay sonra, 21 Kasım’da, önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %10 yukarıdaydı. Tıpkı Bitcoin’de şimdi olduğu gibi. Önümüzdeki 12 ay içinde Bitcoin, Tesla’nın yaptığı gibi performans gösterecek olursa BTC 125.000 dolara ulaşacak. Tesla ile Bitcoin arasında pek çok benzerlik var. Her ikisi de kült varlıklardır. Her ikisinin de geniş bir çok yıllık konsolidasyon aralığı vardı. Her ikisi de olumlu gelişmelerle başlayan dikey bir boğa koşusuna sahip. Ve her ikisinin de uzun vadeli güçlü makro rüzgarları var.” ifadelerini kullandı.

Temel Göstergeler Güçlü

Analistlere göre temel göstergeler BTC için yakın ve orta vadede daha fazla kazancın olduğunu gösteriyor. Real Vision CEO’su Raoul Pal, geçtiğimiz günlerde BTC’nin temel performansı hakkında yaptığı açıklamada, Bitcoin fiyat performansının çok baskın ve çok kapsamlı olduğunu dile getirdi.

Pal bu döngünde temel eğilimler sebebiyle BTC‘nin 1.000.000 dolara kadar ulaşabileceğini ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar