X

Bu Hediyeler Tam Kripto Para Meraklılarına Uygun: 6 Hediye Seçeneği!

14:50
6 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para birimleri hayatımıza pek çok yenilik getirdi. Her ne kadar genel olarak insanlar kripto para birimleri üzerinden para kazanmaya odaklanmış olsalar da aslında farklı bir bakış açısı ile ilginç bir alanda da kripto para birimlerini değerlendirebilirsiniz: Sevdiklerinize kripto para birimleri ile ilgili hediyeler alabilirsiniz… Peki, sevgilinize, annenize, babanıza, arkadaşınıza ya da patronunuza kripto para birimi ile ilgili ne hediye edebilirsiniz?

Öncelikle bu yazının bir tanıtım yazısı olmadığını belirtmek isterim… Aslında seçeneğiniz oldukça fazla ama ilk bakışta akla pek fazla şey gelmiyor. Piyasanın popüler isimlerinden Coin Bureau takipçileri ile bu hediyeleri derledi, bize de sizlerle paylaşmak kaldı…

Yastıklar ve Kripto Sanatlar

Kripto para temalı yastıklar, özellikle dekorasyona düşkün kişiler için güzel hediyeler olabilir. Bu noktada özel üretim yapan pek çok yerde kripto para birimleri ile ilgili yastıklara ulaşabilirsiniz. Kripto yastıklar popüler isme göre yatak odasından oturma odalarına, kişilerin home office’lerinden iş yerlerine kadar pek çok yerde kullanılabilir.

Yastıkların yanı sıra kripto para birimleri ile ilgili her türlü sanat eseri de yine hediye olarak seçilebilir. Bu noktada NFT gibi dijital bir sanat eseri alınabileceği gibi, fiziksel bir resim, tablo ya da defter gibi el emeği ürünler de tercih edilebilir. Örneğin; Ethereum maksimalisti sevgilinize bir ETH yastığı alabilir ya da planlama defteri olmadan yapamayan kripto yatırımcısı arkadaşınıza Bitcoin temalı bir defter alabilirsiniz.

Hardware Wallet’lar ve Crypto Steel’ler

Kripto para birimleri ile ilgilenen birine alınabilecek belki de en doğru hediyelerde biri donanım cüzdanları yani hardware wallet’lar olabilir. Çünkü kripto para yatırımı yaparken özellikle uzun vadeli bir yatırım stratejiniz varsa kripto paralarınızı borsalarda tutmak istemeyebilirsiniz. Bu noktada da en doğru seçenek donanım cüzdanları olabilir.

Ayrıca donanım cüzdanlarının şifrelerinin çok önemli olduğunu düşündüğümüzde bu şifrelerin saklanabildiği crypto steel’lerde bu noktada uygun hediyeler olabilir.

Kripto Kitapları ve Domain’ler

Eğer hediye alacağınız kişi kripto para birimleri ile henüz yeni ilgilenmeye başladıysa belki de kripto para birimleri ile ilgili yazılmış bir kitap hediye etmek en doğru seçenek olabilir. Çünkü her zaman söylediğimiz gibi kripto para yatırımı yapmak için öncelikle öğrenmek gerekiyor ve öğrenebilmek için de okumak gerekiyor. Burada CoinTürk Genel Yayın Yönetmeni Levent Kurt’un kitabı “Kripto Para Bitcoin Finansal Özgürlüğün Peşinde” güzel bir tercih olabilir.

Ayrıca son zamanlarda Blockchain domain’leri de oldukça popüler hale gelmiş durumda. Bu, daha çok tamamen kişiye özel bir hediye gibi düşünülebilir ve dot nft, dot crypto gibi uygun bir dizi uzantı ile oluşturulabilir. Dolayısıyla eğer birine başka hiç kimsenin sahip olmadığı gerçekten benzersiz bir hediye vermek istiyorsanız, bir blockchain alan adı almak isteyebilirsiniz.

Tabii ki tüm bunlara ek olarak yakınlarınıza kripto para birimi de hediye edebilirsiniz. Bu hediye, uzun vadeli bir yatırım seçeneği olarak değerlendirilebileceği gibi anlık olarak da kullanılabilecek bir hediye olarak görülebilir…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar