X


Bu Hafta Gerçekleşen En İyi 5 NFT Satışı!

Bu hafta içinde yine pek çok NFT gerçekten yüksek rakamlara satıldı. Dolayısıyla NFT satışları ilgi odağı olmaya devam ediyor.
12:51
30 Ekim 2021

Non-fungible token (NFT) satışları bir süredir rekorlar kırıyor ve kripto para gündeminde de bu durumdan sıkça bahsediliyor. Peki, geride bıraktığımız haftada NFT satışları ne durumdaydı?

Bu Hafta En İyi 5 NFT Satışı

Bored Ape Yacht Club yine en üst seviyelerdeki yerini koruyor.  Bored Yacht Club’ın 8585 numaralı NFT’si 697 Ethereum’a (ETH) alıcı buldu. Dolayısıyla bu NFT yaklaşık olarak 2,68 milyon dolar gibi bir rakama satıldı. Bunun yanında Dankrupt adlı NFT 469 ETH’a yani 1,93 milyon dolara satıldı.

Bunlara ek olarak CryptoPunk’ın 4994 numaraları NFT’si 450 ETH’a (yaklaşık olarak 1,70 milyon dolar) alıcı bulurken 273 numaralı NFT de 265 ETH’a (yaklaşık olarak 1,02 milyon dolar) satıldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan son olarak The Moon Carl olarak da bilinen Carl Runefelt, CryptoPunk #4626’yı 249 ETH yani yaklaşık olarak 1,02 milyon dolar karşılığında satın aldı.

NFT’lerde Rekorlar Kırılıyor

43.08 milyar dolarlık piyasa değeri ve 10 ila 20 milyon dolar arasında değişen haftalık satışlarla, küresel NFT pazarı son birkaç ayda adeta kendi rallisini yarattı. Örneğin; bir NFT pazar yeri olan SuperRare elde edilen son verilere göre henüz Ekim ayı bitmeden 31,4 milyon dolar toplam satış ile aylık hacim rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak her geçen gün daha fazla NFT’nin ciddi rakamlara satıldığı ve bu sebeple de ilgi odağı olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar