X


Bu DeFi Token’ı Önümüzdeki Günlerde Atağa Geçebilir

Önemli isimlere göre bu token önümüzdeki günlerde iyi bir performans sergileyecek.
09:36
6 Ekim 2020
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Son birkaç hafta merkezsiz finans (DeFi) token’ları için zor geçti. MakerDAO protokolünün yerel token’ı olan Maker (MKR) ise nispeten diğerlerinden daha iyi durumda. Ancak buna rağmen Ethereum’un (ETH) %28 ve Bitcoin’in (BTC) %14 gerilediği bir piyasada MKR %35 gerileme kaydetti. Bununla birlikte analistlere göre tüm altcoin’lerin çok daha fazla kayıp yaşadığın piyasa koşullarında MKR’nin daha güçlü kalabilmiş olmasının bazı sebepleri olabilir.

Temel Göstergeler Güçlü

Yapılan açıklamalara göre MKR’nin arkasındaki MakerDAO, token’ı daha yüksek seviyelere çıkarmak için oldukça güçlü temellere sahip. Kripto varlık analisti olan Ryan Watkins, geçtiğimiz günlerde MakerDAO’nun şu anda MKR token sahipleri için 27 milyon dolarlık yıllık gelir elde ettiğini bildirdi. MakerDAO, kısa süre önce merkezi olmayan kredilerinin faiz oranlarını artırdı ve böylece aylardır ilk kez MKR token’ında değerin birikmesine izin verdi.

Öte yandan MakerDAO düzenli olarak Maker token’larını protokol geliriyle geri satın alıyor ve bu da yine protokol faiz oranı üzerinden oluşturuluyor.

Watkins konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında, “Token geri alımları ve yakımlar, token sahiplerine değer dağıtmanın en iyi yolu. Kişisel olarak şüpheci biriyim ama Maker’a daha uzun vadede güveniyorum. Hiç şüphesiz Maker, Dai büyümesinden değer elde etme yeteneğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

MKR Artışı

Placeholder Capital’in ortaklarından Chris Burniske, merkezi olmayan finans alanındaki mevcut trendlerin ortasında MKR’nin iyi performans gösterecek kriptolardan biri olduğuna inanan başka bir isim. Burniske’e göre MKR iyi performans gösterme potansiyeline sahip ve bunun için sadece zaman gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar