X


Bu 5 Altcoin Ocak Ayında Değerlenebilir! Lark Davis Altcoin Sepeti Açıkladı!

Ocak ayında yatırımcısına kazandırabilecek altcoinler, bir tanesi daha şimdiden %30'un üzerinde fiyatlama yaptı.
13:50
9 Ocak 2022

Piyasa bu günlerde kırmızı ve bu durumun kısa sürede düzelmesine pek ihtimal verilmiyor. Bitcoin (BTC) gözünü 38.000 dolarlık destek bölgesine dikmişken popüler analist Lark Davis önümüzdeki günlerde iyi fiyatlamalar yapabilecek 5 kripto parayı takipçileriyle paylaştı.

Terra (LUNA)

Proje fiyat istikrarlı küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için fiat sabitli stablecoin ihraç eder. Terra, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminde dokuzuncu sırada yer alıyor. Terra, fiyat istikrarını ve fiat para birimlerinin geniş çapta benimsenmesini Bitcoin’in (BTC) sansür direnciyle birleştirir hızlı ve uygun fiyatlı ödemeler sunar.

Terra ekosistemine çok fazla var ve Davis’e göre bu artacak. Ancak en önemli şey, stablecoin’in DeFi genelinde bir yuva bulması. Stablecoin benimsenmesi arttığında LUNA’nın fiyatı yükselir. İnsanların UST yapmak için LUNA’yı yakmaları gerektiğinden, stablecoin ve LUNA varlıkları arasında çok önemli bir döngü var. Bu nedenle Terra’nın büyük bir potansiyeli bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Chainlink (LINK)

Chainlink, evrensel olarak bağlantılı akıllı sözleşmeler sağlayan bir blockchain soyutlama katmanıdır. Chainlink, blockchain’lerin harici veri beslemeleri, olaylar ve ödeme yöntemleriyle güvenli bir şekilde etkileşime girmesine izin vererek, karmaşık akıllı sözleşmelerin baskın dijital sözleşme biçimi haline gelmesi için ihtiyaç duyduğu kritik zincir dışı bilgileri sağlar.

Bu ağ, güvenilir verileriyle yüz milyarlarca dolar değerinde besleme sağlar. Şu anda Chainlinks oracles tarafından güvence altına alınan 75 milyar dolarlık toplam değer bulunuyor. Şu anda 700’den fazla oracle ağını, binden fazla projeyi destekliyorlar ve Lark Davis’e göre muhtemelen bunun iki katına çıkacağını göreceğiz.

Solice (SLC)

Solice, kullanıcıların sanal deneyimlerini oynayabilecekleri, yaratabilecekleri, sahiplenebilecekleri, sosyalleşebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri Solana blockchain’inde bir VR metaverse‘dir. Solice, farklı donanım, yazılım ve işletim sistemlerinin engelini ortadan kaldırarak birden çok platformu destekler. Sonuç olarak, insanlar arkadaşlarını ve ailelerini davet edebilir ve onlarla etkileşim kurabilir, bu da kullanıcı tabanının katlanarak büyüme potansiyelini artırır.

Solice’in dünyasında oyuncular NFT olarak çok sayıda evcil hayvan, değerli taş, koleksiyon eşyası toplayabilir, varlıklarını, mini oyunları geliştirebilir ve arazilerinin üzerine inşa edebilirler. Solice metaverse, Solana blockchain’inde ilk çapraz platformlu VR metaverse’dir. Ayrıca az bilinen bir proje olduğu için Davis bunu reklam olarak da paylaşıyor olabilir. Yani yatırımcılar ekstra dikkatli olmalı ve bu projeyi daha detaylı şekilde araştırmalıdır. Bugün yaşanan %30+ fiyat artışı da bununla ilişkilendirilebilir.

Curve (CRV)

Curve, likiditeyi yönetmek için otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcıyı (AMM) kullanan stablecoinler için merkezi olmayan bir değişim hizmetidir. Ocak 2020’de piyasaya sürülen Curve, artık DeFi ile eş anlamlıdır ve 2020’nin ikinci yarısında önemli bir büyüme kaydetti.

İnsanlar bir laye2 kullanabilir veya bazı Curve tokenlerini toplamak için Polygon gibi bir şey kullanabilir ve yalnızca verim çiftçiliğinden %40’a kadar kâr elde edebilir.

Acala (ACA)

Listedeki son altcoin ise Acala (ACA)’dır. ACA, Polkadot’un DeFi merkezine güç sağlayan yardımcı program tokenidir. Ağ düğümlerini mesajları izlemek ve Polkadot’a iletmek için teşvik eder. Topluluğu oy kullanma, konsey üyelerini seçme ve Acala’nın gelişimini yönlendirme konusunda güçlendirir.

Acala, Kusama ağında bir token lansmanı yaptı, Acala Kusama versiyonuna Karura (KAR) deniyor. Bu aynı zamanda ACA’nın fiyatını da artıracaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar