f BTC 25.000 Doların Altında! Kriptoda Büyük Yıkım Kapıda Mı? Bitcoin Fiyatı Eriyor! › COINTURK

BTC 25.000 Doların Altında! Kriptoda Büyük Yıkım Kapıda Mı? Bitcoin Fiyatı Eriyor!

Özet

  • BTC fiyatı günlük 24.750 dolar altı kapanış yaparsa satışlar derinleşebilir.

  • Bitcoin için olası hedefler 23.500 ve 20.000 dolar bölgeleri.

  • DXY artık düşüşe geçebilir, Glassnode verileri birçok metrikte BTC için dip sinyali veriyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
00:25
12 Eylül 2023

Bitcoin fiyatı 25.000 dolarlık bölgeyi birçok kez ihlal etti ve 25.300 dolar altı kapanışlar başladığı için endişe artıyor. Özellikle altcoin yatırımcıları çoğu kripto parada Kasım 2022 çöküşünden daha düşük fiyatlar görmeye başladı. Hacim 30 milyar dolar seviyesinde ve tatsız piyasalar kimseyi kolay kolay cezbetmiyor.

Bitcoin ve Kripto Paralar Düşüyor

11 Eylül tarihi kripto paralar için daha büyük kayıplar getirdi. BTC fiyatı 25.500 dolar ile 26.500 dolar arasındaki paralel aralığı sonunda kırdı ancak kırılma daha büyük kayıplar getirdi. 10 günü aşan sığ volatilite döneminin yakından yeniden bozulması zaten bekleniyordu. Bunun düşüş yoluyla olması yatırımcıların canını ekstra sıktı. Günlük kapanış eğer 24.750 dolar altında gerçekleşirse bu durum 20.000 dolara kadar kayıpları tetikleyebilir.

Kripto analisti Horse ise 25.000 dolar seviyesindeki BTC fiyatının satıcıları tuzağa düşürmek için en iyi alan olduğunu düşünüyor.

“Satıcıları tuzağa düşürmek için en iyi alan. Risk/ödül oranı için tartışmasız en iyi yer olduğu için kısa vadeli bir satın alma fırsatı sunuyor.”

Küresel piyasalardaki fiyat hareketleri ve on-chain göstergelerin tarihi düşük seviyelere inmesi, alıcılara olumlu bir trendin gelişebileceğine dair umut verebilir.

DXY Son Durum

Dolar sessiz bir şekilde güçlenmeye devam ediyor. En son 100’ün altına inen DXY 104,8 puan civarında uzun vadeli aralığının en yüksek seviyelerine dokunarak negatif bir fiyat dönüşü olasılığına işaret ediyor. Düşüş eğilimindeki bir dolar Bitcoin‘in fiyatını destekleyebilir.

Önümüzdeki Günler Kritik

13 Eylül tarihinde enflasyon verisi açıklanacak. Eylül enflasyonunda akaryakıt fiyatındaki artış nedeniyle yükseliş bekleniyor. Eğer yarın açıklanacak Ağustos enflasyonu yüksek gelirse sonraki aya dair beklentiler de negatif olacağı için ayıların eli fazlasıyla güçlenebilir.

Diğer taraftan aynı gün FTX’in milyarlarca dolarlık kripto para rezervinin satışı için onay verilmesi bekleniyor. Günlük 200 milyon dolarlık satış planlanıyor. Kripto paralardaki kümülatif hacmin 30 milyar dolar seviyesinde olduğunu düşünürsek bu net satışlar büyük kayıpları tetikleyebilir.

Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Glassnode‘un son raporuna göre, birkaç hafta içindeki fiyat düşüşü çeşitli ölçümlerin tarihi düşük seviyelere inmesine neden oldu. Mevcut piyasa koşulları düşük likidite ve düşük işlem hacimleriyle karakterize ediliyor. Bu durum, boğaların BTC fiyatını birden fazla direnç seviyesinden geçirme kabiliyetini zorlaştırırken, uzun vadeli yatırımcılar yükseliş heyecanı azaldıkça birikim yapmaya başlayabilir.

“Gerçekleşen Kâr ve Zarar benzer şekilde 2020 piyasasına eşdeğer seviyelerde bulunuyor ve 2021 boğa piyasasındaki coşkunun tamamen ortadan kalktığını vurguluyor.”

Bununla birlikte Glassnode, “volatilite, likidite, trade hacimleri ve on-chain settlement hacimlerinin tarihi düşük seviyelerde” olduğunu ve bunun da piyasayı “aşırı ilgisizlik, yorgunluk ve tartışmasız can sıkıntısına” ittiğini belirtti. Bu nedenle olası yükselişte 26.000 dolar şimdilik büyük satışları beraberinde getirebilir.

Ancak DXY umut verici ve on-chain dipler artık sebepsiz yükselişlerden birinin başlaması gerektiğini söylüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI