reklamı kapat

Peter Schiff’in Dev Bitcoin Anketinin Sonucu Belli Oldu

Peter Schiff'in Bitcoin yatırımcılarını hedefleyen anket için sonuç belli oldu mu?
11:21
14 Temmuz 2020

Ünlü altın yatırımcısı ve Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff’in Twitter üzerinden yaptığı dev ankette sona yaklaşıldı ve şimdiden hangi seçeneğin birinci olacağı anlaşılmaya başlandı. Schiff’in Bitcoin yatırımcıları ile ilgili bu anketi direkt olarak Bitcoin fiyatı 10.000 dolar altında ne kadar süre kalırsa yatırımcıların satış yapmaya razı olacaklarını temel alıyor.

Schiff, seçeneklere 1 yıl,  3 yıl, 10 yıl ve “mezara kadar” seçeneklerini ekledi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle toplamda 12.153 oy kullanıldı ve %57,9 gibi ezici bir çoğunluk Bitcoin fiyatı 10.000 dolar altında ne kadar kalırsa kalsın bunu satmayacağını ve mezara kadar götüreceğini vurguladı. %12,9’luk kısım 10 yıl seçeneğini, %13,8’lik kısım 3 yıl seçeneğini ve son olarak %15 ise 1 yıl seçeneğini işaretledi.

Bitcoin Yatırımcılarının Çoğu Sadık!

Bu da son aylarda sabit bir gidişata sahip olup oldukça durgun olan Bitcoin’in yatırımcılarının büyük bir çoğunluğunun BTC’ye sadık olduğunu gösteriyor. Bitcoin uzunca bir süreden beri 10.000 dolar altında konsolidasyon yaşıyor ve bu durum yatırımcılardaki umudun tükenmesine yol açmakta.

Buna karşın anket sonuçlarına bakıldığında lider kripto para biriminin yıllar  boyunca bu seviyede kalmasının bile HODLER olarak bilinen yatırımcılara zarar vermeyeceği ve BTC‘lerini satmalarına yol açmayacağı görülüyor.

Bitcoin eleştirmeni Schiff ise anketin sonuçlarından sonra hayal kırıklığına uğramış olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.