X


BitPay CEO’su İddialı: Daha Fazla Kripto Para Ekleyeceğiz!

BitPay CEO'su yeni kripto paraların platforma eklenebileceğini ifade etti.
13:30
4 Şubat 2020

Sektördeki en büyük kripto para tabanlı ödeme hizmeti sağlayıcılarından birisi olan BitPay‘in CEO’su Stephen Pair, Cointelegraph kaynağına verdiği röportajda önemli açıklamalara değindi. Pair, yakın bir zamanda platforma başka kripto para birimlerinin de eklenebileceğini müjdeledi.

BitPay Yeni Kripto Paralar Ekleyecek

Ünlü CEO’nun açıklamasının en dikkat çeken kısmı ise büyük ihtimalle Lightning Network vurgusu oldu. Stephen Pair, Bitcoin ağı tabanlı Lightning Network protokolünü yakında BitPay için kullanabileceklerini ifade etti. Hangi kripto para birimlerinin ekleneceği sorusunu da yanıtlayan Pair, şunları ifade etti:

Hangilerinin ekleneceğine dair özel isim vermeyeceğim ancak CoinMarketCap’e bakıp lider bütün blockchain ağlarını görebilir ve bunlardan hangisine ilgi duyduğumuz hakkında tahmin yürütebilirsiniz. Biz belirli bir kabulü olan ve ödemeler için işe yarayacak kripto para birimlerine bakıyoruz. Bunun yanı sıra çok fazla kabulü olmayan ancak ödemeler konusunda yenilikçi bir şeyler yapan kripto paraları da ekleyebiliriz.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

2011 yılından beri hizmet veren BitPay, Bitcoin konusunda lider ödeme sağlayıcısı oldu. Pair’in açıklamalarına göre firma geçtiğimiz yıl bir milyar doların üzerinde işlem yapılmasına aracılık etti. BitPay’in hizmet verdiği tüccarların sayısının da 30.000’den fazla olduğu tahmin ediliyor. AT&T ve Microsoft gibi büyük kurumlar da kripto para ödemeleri için müşterilerine BitPay kullanma olanağı sağlıyor.

BitPay bundan kısa süre önce XRP desteği ekleyerek topluluğa müjde vermişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar