reklamı kapat

Bitcoin’in Yeniden 9.000 Dolar Altın İnmesi, Bir İşaret Mi?

Bitcoin'de görülen uzun süreli konsolidasyon, fiyat için rekor getirebilir mi?
15:51
15 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin son birkaç haftadır sergilediği belirsizliğinin cezasını düşüş ile çekti. Kripto para piyasası dün akşam saatlerinde yaşanan düşüş ile beraber milyarlarca dolarlık kayıp yaşadı ve Bitcoin yeniden kısa süreliğine de olsa 9.000 doların altına indi.

BTC’nin bu belirsizlik sonrası önemli bir  düzeltme yaşaması beklense de uzmanlar fiyatın 7.000 dolar bölgesine kadar düşebileceğini tahmin etmekteydi. Bitcoin’in 9.000 dolar bölgesinde konsolide olması ise henüz düşüşün tam anlamıyla tamamlanmamış olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’de Fırtına Öncesi Sessizliği

10.000 dolardaki dirence yönelik yapılan testler ve bunların başarısız olması, BTC için bir geri çekilme gerektiğini göstermiş ve piyasada bu yönlü bir beklenti oluşmuştu. Buna rağmen tam anlamıyla beklenen konsolidasyonun gerçekleşmemesi, önümüzdeki haftalarda BTC grafiğinde inanılmaz değişimler görebileceğimizi düşündürüyor.

Bitcoin, tam anlamıyla konsolidasyon yaşayana kadar fiyatın ya yeniden 7.000 dolar seviyesine düşmesi ya da 10.000 dolar üstüne çıkması mümkün olabilir. Bitcoin teknik analizi ile tanınan kripto para analisti Crypto Birb ise BTC’nin 1,5 aydır konsolide olduğunu ve yakında çok devasa bir hareket yaşayabileceğini vurguladı.

Analist açıklamanın devamında elindeki BTC’lerin %70’inin long yani yükseliş pozisyonu içerisinde olduğunu da belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.