reklamı kapat

Bitcoin’in Piyasa Değeri Hangi Seviyede? Hard Fork Yatırımcıları Korkutuyor

Kripto para piyasası hareketli günler geçiriyor. Peki Bitcoin'in piyasa değeri hangi seviyelerde seyrediyor?
16 Kasım 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasası şu sıralar oldukça hareketli günler geçiriyor. Uzunca bir süre boyunca istikrarlı bir tablo ortaya koyan kriptolar 14 Kasım Çarşamba günü akşam saatlerinde büyük bir düşüş trendinin etkisi altına girdi. Bu düşüş tüm piyasanın kırmızı renge bürünmesiyle sonuçlandı ve Bitcoin %10’luk ani bir düşüş yaşayarak yatırımcısını korkuttu. Piyasada henüz herhangi bir iyileşmenin yaşanmadığı görülüyor.

Piyasanın lideri Bitcoin güncel verilere göre dolar karşısında son yirmi dört saatte yaklaşık %2 oranında değer kaybetti. Bununla birlikte lider kripto paranın haberin hazırlandığı anda 5.578 dolardan alınıp satıldığını görüyoruz. Bu fiyat BTC’nin düşüşün etkisiyle gördüğü yaklaşık 5.300 dolarlık alt seviyenin önemli derecede üzerinde. Bu artışa rağmen Bitcoin’in piyasa değeri halen 100 milyar doların altında seyretmeye devam ediyor: 96 milyar dolar.

Uzmanlar Coinbase’deki haftalık tablonun göstergelerine bakarak BTC’nin büyük düşüşün ardından destek bölgesini aradığını ifade ediyor. Normal şartlar altında böylesi bir düşüşün ardından piyasada belirli oranlarda sıçrayışların yaşanması beklenirdi. Ancak mevcut durumda yatırımcıların hard fork olaylarının ve yol açtığı korkuların etkisiyle çekimser davrandığı belirtiliyor.

Kripto para piyasasındaki bazı uzmanlara göre Bitcoin Cash (BCH) hard fork’u son düşüşü tetiklemiş olabilir. Bilindiği üzere BCH’deki yazılım güncellemesi ağı ikiye böldü ve ortaya BCHABC ile BCHSV adında iki versiyon çıktı. Hangi versiyonun baskın geleceği konusu yatırımcıları halen tedirgin ediyor. Brian Kelly gibi uzman isimler piyasadaki yatırımcıların kripto paralardan uzaklaştığını ileri sürüyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.