X


Bitcoin’in (BTC) Sert Düşüşü, Planlandı mı? İşte Düşüşten Önce Yayılan Çarpıcı “Kehanet”

BTC fiyatının düşüşü planlı olabilir.
16:05
20 Mayıs 2021

Bitcoin’in (BTC) 64.000 dolardan başlayan düşüşü, 19 Mayıs tarihinde 30.500 dolara kadar gerileyerek şimdilik dip yaptı. Kripto para piyasasının tek bir gün içerisinde %35’ten fazla değer kaybetmesi ise sektörün 13 Mart 2020’deki kara günü hatırlamasına neden oldu. Ortaya atılan bir iddia ise bunun asında planlanan bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Fiyatının Düşüşü Planlandı mı?

Daha önce de kehanetimsi birçok açıklamanın yapıldığı 4chan platformu, söz konusu iddiaların yine gündeminde. Kripto para piyasalarındaki sert düşüş başlamadan yaklaşık 13 saat önce paylaşılan bir gönderide, “içeriden bilgiye” sahip olduğunu vurgulayan bir kişi düşüşün sinyalini ve fiyat hedefini verdi.

4chan üzerinde bir gönderi paylaşan ti0XB+Fa mahlaslı kullanıcı, 18 Mayıs 2021’de TSİ 22.06’da yaptığı paylaşımda içeriden bilgi getirdiğini ima ederek yakında Çin’den başka bir duyuru yapılacağını belirtti. Çalıştığı firmayı söyleyemeyeceğini ancak bunun Çin’in en büyüklerinden birisi ile çalıştığını vurgulayan kullanıcı, Çin Merkez Bankası’na bağlı üç kurumun 18 Mayıs tarihinde yaptığı basın açıklamasının sebebinini ise FUD yani korku yaratmak olduğunu vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin’de Düşüşü Noktası Noktasına Kadar Bildi

Amaçlarının Bitcoin’i 19 Mayıs günü TSİ 10.00’dan önce olabildiğince düşürmek olduğunu belirten kullanıcı, hedefin ise bütün sektör yerine tek bir kullanıcı olduğunu vurguladı. Bu hedef kullanıcının elindeki varlıkların likidite edilmesi için bütün planın yapıldığını belirten “içerideki kişi”, söz konusu kişinin daha önce fiyatların dip yapmasından da sorumlu olduğunu vurguladı.

Söz konusu kullanıcı, “zengin olmak isteyenleri” ise kahvelerini yudumlayarak beklemeye davet etti. Ancak işler planlandığı gibi gitmedi ve planlanan saatte düşüş olmadı.

Kullanıcı işlerin planlandığı gibi gitmemesinden sonra ise bununla ilgili yeni bir güncelleme paylaşarak, planlanan düşüşün 19 Mayıs tarihinde yapılacağını vurguladı. Bu sefer ise beklenen oldu ve BTC tam da söz konusu kullanıcının belirttiği saatlerde sert düştü.

19 Mayıs sabahı 08.39‘da yeni bir açıklama yapan kullanıcı, her şeyin planlandığı gibi gittiğini belirtti ve operasyonun 19 Mayıs, TSİ 16.00‘ya ertelendiğini vurguladı. Bitcoin ise 15.00’den itibaren 16.30 sularına kadar sert düşerek 30.000 doları gördü.

Tahminleri Tutan Kişiden Bitcoin Fiyat Tahmini

İçeriden bilgi aktaran bu kişinin vurguladığı “tek hedefin” ise Çin’in ünlü CEO’su Justin Sun olduğu düşünülüyor. Sun’ın 1 milyar dolarlık ETH pozisyonu, kendi açıklamasına göre 150 milyon dolarlık BTC alımı ve 300 milyon dolarlık borç ödemesi ile likide olmaktan kurtuldu.

İçeriden bilgi aktardığını iddia eden bu kişinin söz konusu gönderideki uzun vadeli Bitcoin (BTC) fiyat hedefi ise 70.000 dolar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar