reklamı kapat

Bitcoin’de Yükselişin Devam Edeceğini Gösteren 3 Gelişme

Bitcoin boğaları yeniden yükselişe geçecek mi?
20:00
3 Mayıs 2020

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz 29 ve 30 Nisan tarihlerinde kayda değer bir yükseliş elde ederek 9.400 dolara kadar çıksa da ralli o noktada takıldı ve daha fazla ilerleyemedi. BTC’nin daha sonra 8.000 dolar bandına geri dönmesi ve 8.700 ile 8.900 dolar seviyeleri arasında kapana kısılması, yatırımcıların daha fazla düşüş geleceğini düşünmesine yol açtı.

Bitcoin’de Yükseliş Devam Edecek

Buna rağmen hem teknik hem de temel seviyede Bitcoin’in yükselişinin devam edeceğini gösteren birçok önemli gelişme olduğu gündeme yansımıştı. Söz konusu gelişmeler arasından en çok dikkat çeken ve önemli olan üç tanesini ise sizler için derledik. Bitcoin’in yükselişinin süreceğini gösteren ilk gelişme, BTC’nin yıllık ortalama fiyat seviyesinin üstünden işlem görmeye başlaması oldu.

Bitcoin, yılın başından bu yana gördüğü en yüksek seviyelerin ortalamasının üzerine çıkarak aslında yeniden durumu pozitife çevirdi ve yükselişin devam edeceği sinyalini verdi. İkinci önemli sinyal ise lider kripto para biriminin 200 günlük basit hareketli ortalama seviyesinin üstüne çıkması oldu. 200 günlük basit hareketli ortalamanın üstüne çıkılması en büyük yükseliş sinyallerinden birisi olarak biliniyor.

Üçüncü önemli sinyal ise daha önce %100’ün üzerinde yükseliş getiren Ichimoku Bulut formasyonunun yeniden yükseliş odaklı hale gelmesi. Daha önce ne zaman bu indikatör görülse BTC/USD işlem çiftinin rekor bir hızda yükseldiği görülmüştü ve yine benzer bir durum yaşanabilir.

Herkesin beklediği bonus gelişme ise Bitcoin Halving olarak biliniyor. Blok ödülü yarılanmasına 10 günden bile az bir süre kaldı ve heyecan gitgide artıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.