Bitcoin’de Herkes Gözünü Yükselişe Çevirdi! İşte Tüm Detaylar!

Bitcoin'de yatırımcılar kısa yönlü pozlarını yavaş yavaş kapatıyorlarmış gibi görünüyor. Bu durum piyasanın yukarı yönlü hareketini hızlandırabilir.
00:35
2 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

22 Temmuz’da sona eren haftada 343 milyon dolarlık rekor girişten sonra, CoinShares’in son raporu, Temmuz ayı için bir dizi güçlü giriş rakamının altını çiziyor. Rapor, bu yılki en güçlü aylık giriş setinin Temmuz ayında gerçekleştiğini ve toplam 474 milyon dolar olduğunu ve Haziran ayının toplam 481 milyon dolarlık çıkışını neredeyse telafi ettiğini ortaya koyuyor.

BTC Açık Pozisyonlarından Küçük Çıkışlar

29 Temmuz’da sona eren haftada, dijital varlık ürünlerine yapılan yatırımlar, 81 milyon dolarlık yatırım kaydederek üst üste altıncı pozitif haftayı işaret etti. Bununla birlikte, hafta ayrıca kısa pozisyonlardan küçük çıkışlar gördü. Bitcoin 85 milyon dolarlık girişlere ve 2,6 milyon dolarlık kısa Bitcoin çıkışlarına tanık oldu.

Rapora göre, son ayı piyasası sırasında beş haftalık bir giriş serisinin ardından bu, çıkışların ilk haftasıydı. Bu yazı yazılırken bile BTC, CoinGecko’da son yedi gün içinde yaklaşık %4 kazanç sağlayarak 23.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Ancak, komisyoncu Oanda’nın analistlerinden Craig Erlam, BTC fiyatlarının önümüzdeki günlerde daha da artabileceğini tahmin ediyor.

Barron, analistten alıntı yaparak şunları söyledi:

Kripto borsasında görebileceğimiz gibi, tamamen bir ayı piyasası rallisi hissi veriyor, ancak bu, daha fazla koşması gerekmeyeceği anlamına gelmiyor.

BTC, hafta sonu 24.600 dolar seviyesini aşmıştı, ancak fiyat artışını sürdüremedi ve kısa süre sonra Haziran ortasından sonra dokunduğu en yüksek zirvenin altına düştü.

Erlam sözlerine şöyle devam etti:

Bitcoin, koşullar ideal olmaktan uzak olduğu için zaman zaman 20.000 doların altında çok fazla esneklik gösterdi, bu da en kötüsünün arkasında olduğuna dair bir miktar güven sağlayabilir, ancak bunun olduğuna ikna olmadım.

Kripto para birimi borç veren Nexo’nun kurucu ortağı ve yönetici ortağı Antoni Trenchev’e göre, ek volatilite nöbetleri kaçınılmaz olarak, Ağustos ayı Bitcoin için her bit mide bulandırıcı olacak şeklinde açıklamada bulundu.

Solana Favori Durumda

Bununla birlikte, çok varlıklı yatırım ürünlerinde arka arkaya ikinci hafta için toplam 3,7 milyon dolar çıkış görüldü.

Solana’nın toplam 1,5 milyon dolarlık mütevazı girişi vardı; CoinShares, bu yıl şimdiye kadar 114 milyon dolarlık girişle yatırımcıların favorisi olmaya devam ettiğini vurguladı. Bir önceki hafta 8,1 milyon dolarlık giriş kaydeden en büyük altcoin olan Ethereum söz konusu olduğunda, bu sefer yetersiz kaldı ve haftalık akışlarda sadece 1,1 milyon dolar kaydetti.

Fiyat açısından, ETH CoinGecko’da 24 saatlik 1.641,88 dolar ve 1.743,65 dolar aralığını koruyor. Fiyat, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.800 doların üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesine göre hala yaklaşık %65 aşağıda. Bu arada, ikinci en büyük kripto para da Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen The Merge için hazırlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar