Binance’dan Bu Altcoin’e Delist Kararı!

Dünya devi kripto para borsası Binance bu altcoin için delist kararı aldı. Alınan kararın gerekçesi ve delist tarihi ne? İşte detaylar!
23:57
1 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, yakın tarihli bir dosyada Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bir menkul kıymet olarak kabul edilen AMP’yi delist ediyor.

Binance AMP’yi Kaldırıyor

Önde gelen kripto para borsası bugün bir blog gönderisinde Flexa ağının AMP tokenini 15 Ağustos tarihinde ABD platformundan kaldıracağını duyurdu. Alınan karar, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski bir Coinbase çalışanını içeren bir dolandırıcılık davasında AMP’yi  menkul kıymet olarak adlandırılmasından sonra alındı.

Binance, AMP’nin daha önce borsanın bir tokeni listeleyip listelemeyeceğine karar vermek için kullandığı risk değerlendirme sürecini geçmiş olmasına rağmen, SEC’in son başvurusunun tokenı “çok fazla ihtiyatlı” gerekçesiyle listeden çıkarmaya zorladığını belirtti. Ayrıca kripto para borsası tokenı yeniden listelemeden önce hakkında daha fazla netlik bekleyeceğini öne sürdü.

Borsa alınan kararında AMP’nin yalnızca Binance. US platformundan kaldırılacağını ima etti. Yapılan bu açıklama, dünyanın başka yerlerindeki Binance müşterilerinin AMP ticaret hizmetlerine erişme olasılığının yüksek olduğu anlamına geliyor. AMP mevduatları 15 Ağustos 21:00 tarihinde kapatılacak.

SEC Açıklaması

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu 21 Temmuz tarihinde hazırladığı bir dosyada AMP ve sekiz tokeni menkul kıymet olarak adlandırdı. SEC başkanı Gary Gensler geçtiğimiz hafta, kripto para borsaları ile menkul kıymet borsaları arasında anlamlı bir fark görmediğini ve ikisinin de benzer şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Öte yandan kripto para piyasalarındaki son düşüşüne rağmen, bir dünya devi olan Binance şu anda günlük işlem hacminde 17 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştiriyor. Ayrıca bu sayı borsanın ABD şubesi olan Binance. US’de 400 milyon dolardan fazla. Binance, kara para aklamayı önleme ve müşterileri tanıma kurallarına geç uyumu nedeniyle geçtiğimiz yıllarda düzenleyiciler tarafından eleştirildi. Ancak kripto para borsası son zamanlarda yaptığı çalışmalar ile gereksinimlerini sıkılaştırmak için çaba sarf ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar