Bitcoin Yüzde 20 Düştü Ama Hala Yüzde 2000’den Fazla Yatırım Getirisi Elde Edebilirsiniz

14:30
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

Kripto para piyasası son zamanlarda tehlikeli bir düşüşle mücadele ediyor. Bitcoin (BTC) 4 Aralık’ta günü 53.611 dolardan açtı, ancak %20’den fazla bir düşüşle 42.038 dolara kadar geriledi. Başka bir deyişle, 53.611 dolar fiyatla bir Bitcoin satın aldıysanız, varlıklarınız bir günde %20 oranında küçülmüş oldu.

Bununla birlikte piyasada hala %2000’den fazla getiri elde etmek için bu düşüşten yararlanan bazı insanlar var. Peki, nasıl başardılar? Bunun cevabını alabilmek için yatırımcıların şu anda en popüler yatırım yöntemlerinden birini anlamları gerekiyor: 100 kat kaldıraçlı kripto para yatırımları.

100 Kat Kaldıraç Nasıl Çalışıyor?

Geleneksel spot piyasalarda sadece satın alabilir ve yükselişin kâr etmesini bekleyebilirsiniz. 100 kat kaldıraçlı vadeli işlem ticareti ile isterseniz yukarı (long), isterseniz aşağı (short) işlemler yapabilirsiniz. Bu da piyasa yükselse de düşse de kar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca kullanıcılar 100 kata kadar kaldıraç kullanarak karlarını arttırabilir.

100x kaldıraç uygulandığında, yatırımcılar 100 BTC değerinde bir pozisyon açmak için long yani BTC fiyatının yükseleceğini tahmin ederek veya short yani BTC fiyatının düşeceğini tahmin ederek 1 BTC yatırımı yapabilirler. 53.600dolar fiyatında short bir kalıcı sözleşme açmak için 1 BTC kullanırsak ve Bitcoin 42.000 dolardan işlem görürken pozisyonu kapatırsak, kârımız (53.600$- 42.000$) * 100 BTC / 42.000$ ≈27,6 BTC olur ve yatırım getirisi de %2760 olur.

100 Kata Kadar Kaldıraç Sunan Platform

Bexplus, BTC, ETH, ADA, DOGE, XRP vb. gibi çeşitli işlem çiftlerinde 100 kata kadar kaldıraçlı vadeli işlemlerini sunan lider bir kripto türev yatırım platformudur. Ayrıca Bexplus, KYC gerektirmiyor ve 200’den fazla ülke/bölgeden 800 binden fazla yatırımcı arasında popüler olduğu ifade ediliyor. Ayrıca platform MSB (Money Services Business) tarafından güvenli bir platform olarak da değerlendiriliyor.

Platformun sunduğu bazı özellikler:

  • %100 Para Yatırma Bonusu: Bexplus, daha büyük pozisyonlar açabileceğiniz ve daha fazla kar elde edebileceğiniz her para yatırma işlemi için %100 bonus sunuyor. Yani 1 BTC yatırdığınızda, hesabınızda 2 BTC görüyorsunuz. Her kullanıcı, her para yatırma işlemi için 10 BTC’ye kadar bonus kazanabilir. Bu noktada bonusların çekilemediğini ama bonus ile elde edilen karın çekilebildiğini hatırlatmak gerekiyor.
  • Bexplus BTC Cüzdanı: Alım satım yapmadığınız zamanlarda Bitcoin’inizi faiz getiren cüzdana aktarabilir ve risk almadan yıllık %21’e varan faizden faydalanabilirsiniz.
  • Demo Hesap: Bexplus tarafından sunulan ve yenilenebilir şekilde 10 BTC’ye sahip bir demo hesap, kaldıraçlı alım satımı daha iyi tanımanıza ve herhangi bir risk almadan alım satım pratiği yapmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca demo hesabıyla piyasayı analiz etmeyi ve araç setini kullanmayı da öğrenebilirsiniz.
  • 7/24 Para Çekme ve 7/24 Müşteri Desteği: Dilediğiniz zaman para çekme talebinde bulunabilir ve mesai saatleri içinde 30 dakika gibi kısa bir sürede para yatırma işleminizi geri alabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, e-posta ve canlı sohbet gibi farklı kanallardan müşteri desteği ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Mobil Uygulama: Bexplus Uygulaması ile hesabınızı yönetebilir ve her yerde, her zaman işlem yapabilirsiniz. Ayrıca, işlemlerde yardımcılarınız olan gerçek zamanlı grafikler, haber uyarıları vb. gibi diğer araçları da entegre şekilde kullanabilirsiniz Bexplus APP’yi Apple Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Bexplus’a kaydolmak ve %100 bonustan faydalanmak için bu linki kullanabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar