X


Bitcoin Yatırımı İçin SEC’e Yeni Bir Başvuru Ulaştı!

Bitcoin'e kurumsal talep azalsa da henüz sıfırlanmadı. Yeni bir fon için başvuru yapıldı.
11:15
25 Temmuz 2021

Stone Ridge Asset Management açık uçlu yatırım fonuna Bitcoin (BTC) eklemek için SEC’e başvuruda bulundu. New York Digital Investment Group’un arkasındaki alternatif yatırım yöneticisi Stone Ridge Asset Management açık uçlu yatırım fonuna Bitcoin eklemek istiyor. Talep SEC’e resmen iletildi.

SEC’e Başvuru Yapıldı

Stone Ridge Bitcoin Strateji Fonu için SEC’e resmen başvuru yaptı. SEC tarafından yayınlanan başvuru evrağını aşağıda görüyorsunuz. Detaylı başvuru 26 Temmuz tarihinde yapılacak. Bu fon Delaware’de kayıtlı bir açık uçlu yatırım şirketi olan Stone Ridge Trust’ın yatırım portföyünün parçası olacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Başvuru formatı SEC Form N-1A kapsamında yapıldı. Yani yatırım fonları da dahil olmak üzere açık uçlu yönetim şirketlerinin kurulması için yapılan türden bir başvuru oldu. NYDIG Bitcoin Strateji Fonu II’ye yapı olarak benzeyen bu fon, spot piyasaya yerine vadeli işlemlere maruz kalmayı hedefliyor.

Detaylı açıklama ise şöyle;

“Bu fon, yatırım planlarını öncelikle Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine ve doğrudan/dolaylı olarak Bitcoin’e yatırım yapan araçları değerlendirecek. Yani direkt olarak Bitcoin’e maruz kalmıyoruz, havuz haline getirilmiş ve Bitcoin bağlantısı olan araçları değerlendiriyoruz”.

Stone Ridge Bitcoin Yatırımı

Ekim 2020’de NYDIG üzerinden 10.000 Bitcoin (BTC) yatırım yapan şirket, salgın sonrası stratejisinin bir parçası olarak kriptolara ilgi duymaya devam ediyor. Yapılan alım sonrasında Bitcoin birkaç ay içinde 65.000 dolar zirvesini gördü ve şirket ciddi anlamda kazanç elde etti.

Geçtiğimiz yıllara nazaran artık büyük yatırım fonları Bitcoin’e dolaylı yollarla yatırım yapabiliyor. Bundan 4 yıl önce Stone Ridge Bitcoin yatırımı yapacağını söyleseydi büyük bir ihtimalle tüm finans çevreleri durumu alaya alacaktı.

Ancak ana akım kabulü genişliyor ve kripto paralar normalleşiyor. Kurumsal fonlar, unicorn şirketler ve çok daha fazlası kriptoya maruz kalmak için sıraya giriyor. Dev şirketler enflasyonla mücadele için bilançolarına Bitcoin etkiliyor. Bu durum önümüzdeki birkaç yıl boyunca aynı hızla devam ederse altı ve hatta yedi haneli Bitcoin fiyatı rahatlıkla görülebilir.

Elbette Çin, Hindistan ve İran gibi ülkelerin kriptolar üzerindeki baskısı da artıyor. Kazanan tarafın kim olacağını hep birlikte göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar