reklamı kapat
  • BTC  :  36.580,06 ₺
  • ETH  :  2.634,23 ₺
  • BCH  :  5.695,31 ₺
  • XRP  :  3,58 ₺
  • NGC  :  2,64 ₺
  • BTC 36.580,06
  • ETH 2.634,23
  • BCH 5.695,31

Bitcoin Şehri Arnhem Gezimiz Devam Ediyor (3)

8 Kasım 2017
  • Sevinç K. EroğluSevinç K. Eroğlu
crowd

Kitapçıdan çıktığımızda yağmur şiddetini azaltmıştı. Bişeyler içmeye karar verdik. Hemen çarşının ana caddesinin paralelinde kafeler meydanı vardi. Orada Bitcoin kabul eden bir pub gözümüze takıldı ve içeriye girdik.

Siparişi verdikten sonra Türkiye‘nin en küçük Bitcoin zengini Lina Eroğlu ile birlikte Bitcoin cüzdanımıza, yaptığımız harcamaların dökümüne ve finansal durumumuza bakmaya başladık.

Blockchain Wallet uygulamasının kullanımı çok kolaydı. Uygulama, ana sayfasında finansal durumunu lokal para birimi ya da BTC olarak görebilmeye izin veriyordu.

Yine ana sayfada güncel BTC fiyatı ve grafiği de yer alıyordu. Ayrıca uygulama, Bitcoin alım-satımı içinde olanak sağlıyordu.

O sırada yan masada oturanlara gözüm takıldı. Onlarda Bitcoin meraklısıydı ve ödemelerini BTC olarak yapmışlardı. O an gelecekte herkesin BTC ile ödeme yaptığını hayal ettim ve bu beni çok heyecanlandırdı.

İçeceklerimizi içtikten sonra hesabımızı istedik ve yine Bitcoin ile ödeme yapmak istediğimizi söyledik. O sıra da işletmenin Bitcoin ile olan ödemelerde %10 indirim uyguladığını öğrendim ve çok sevindim.

Bu şekilde olan teşviklerle Bitcoin insanların hayatına daha çok girebilirdi. Kısa süre sonra garson tablet ile geldi ve barkod hazırlanmıştı. Bende Blockchain Wallet uygulamasını başlattım ve barkodu okuttum. Ödememiz kısa süre içerisinde gerçekleşmiş oldu.

Arhnem’in çarşısında yürümeye devam ettik. Ara sıra Bitcoin kabul eden mağazalara girip ürünlere bakıyorduk. Bu mağazalar genel olarak butik mağazalardan oluşuyordu ve mağazalardaki fiyatlar oldukça yüksekti.

Bitcoin şehrinde zaman çok hızlı geçiyordu. Neredeyse akşam olmuştu ve akşam yemeği zamanı gelmişti. Çok sayıda yerel restoran vardı. Ve genellikle bu işletmelerde Bitcoin ile ödemelerde promosyonlar oluyordu.

Akşam yemeği için daha önce buradan Bitcoin kabul etme haberini duyurduğumuz Arnhem Burger King’i tercih ettik. Burger King gibi global bir restoran zincirinde Bitcoin ile yemek yiyebilme fikri bana çok cazip gelmişti.

Biraz yürüdükten sonra Burger King’e varmıştık. Siparişimizi verdik ve ödememizi BTC ile bir anda gerçekleştirdik.

Bitcoin şehri Arnhem de güzel bir gün geçirmiştik. Kartsız ve şifresiz anında işlem kolaylığı sağlayan Bitcoin ile yaşamak çok hızlı ve rahattı.

Dileğim Arnhem şehri tüm dünya şehirlerine örnek olur ve Bitcoin kabul eden işletme sayısı katlanarak büyür..

loading...