reklamı kapat

Bitcoin, Milyarderlere Göre Değil Mi?

Alistar Milne, milyarderlerin Bitcoin alması için henüz erken olduğunu düşünüyor.
22:00
17 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yıllar önce yatırım yapanları 2017 yılında ve bunun devamında ciddi anlamda zenginleştirmiş ve hatta milyoner ile milyarder bile yapmış olabilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.800 dolardan işlem gören BTC, sektörün en tecrübeli isimlerinden birisine göre ise milyarderlerin yatırımına henüz yatırım değil.

Milyarderlerin Bitcoin Alma Vakti Henüz Gelmedi

26 yıllık bir tecrübeye sahip olan ünlü girişimci Alistar Milne, milyarderlerin şu an için Bitcoin’den uzak tutulması gerektiğini ve bunun akıllıca bir hamle olacağını düşünüyor. Milne yayınladığı ve en alttan görülebilecek tweet’inde milyarderlerin şimdi değil, beklenen fiyat seviyesine yani 288.000 dolara geldiğinde BTC almaları gerektiğini düşünüyor.

288.000 dolarlık fiyat tahmini ise öylesine söylenmiş bir ifade değil. Ünlü kripto para analisti PlanB’nin analizine ve stok-akış modeline göre BTC’nin ilerleyen yıllarda bu seviyelere kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Milne de yatırımcıların ve özellikle milyarder olanların bu fiyattan çok fazla BTC almasının, bireysel yatırımcıya zarar verebileceğini ima etti.

Milne’ye göre bir sonraki boğa döngüsünde yani 288.000 dolar seviyesinde milyarderlere BTC satmak çok daha kazançlı bir hamle olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.