X


Bitcoin Kısa Vadede 7.000$’a Çıkabilir Mi?

Kripto para yatırımcısı ve teknik analist Peter Brandt Bitcoin'in son haftalardaki fiyat hareketlerini değerlendirdi.
13:00
26 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Son 10 günde 6.300 – 6.500 arasında işlem gören Bitcoin dikkate değer bir fiyat hareketi gösteremedi. Bir diğer deyişle, BTC neredeyse iki haftalık bir stabilite dönemi yaşandı.

Geçtiğimiz 24 saatte BTC hacmi %10’luk bir düşüşle 3,5 milyar dolardan 3,1 milyar dolara geriledi. Bunun sebebi, stabilite ve düşük volatilite döneminde yatırımcıların yüksek riskli işlemler yapmak istememesi olabilir.

Çıkış bekleniyor

Kripto para yatırımcısı ve teknik analist Peter Brandt, BTC’nin 10 günlük hareketinin klasik bir Wyckoff menteşesini gösterdiğini belirtiyor. Yani 2018’in başlarından beri ayıların ve satıcıların domine ettiği piyasadaki kontrol alıcılara geçti. Wyckoff’un hayata geçmesi için fiyatın 7.000 dolara çıkıp 6.800 dolarda direnç bulması gerekiyor.
Düşük hacim ve işlem sayısı sebebiyle BTC’nin bu kadar büyük bir fiyat değişikliği gösterme olasılığı düşük, en azından kısa vadede.

Teknik indikatörlere ve düşük fiyat hareketlerine baktığımızda ise 9 Ağustos’tan beri neredeyse hep 6.300 – 6.800 bandında gezinen BTC’nin son yıllardaki en düşük volatilite oranlarından birine ulaştığını görüyoruz.

Çin’den gelen olumlu haber

Bildiğiniz üzere son aylarda Çin kripto paralara tamamen karşı bir yaklaşım geliştirdi. Çin’deki mevcut yasaklar yetmiyormuş gibi bir de Alipay’in kripto para işlemleri yapması engellendi.

Çinli güvenilir bir kripto para haber sitesi CnLedger’ın bugünkü haberine göre bölgesel bir mahkeme, Bitcoin’in mülk olduğuna ve kanunlarla korunduğuna hükmetti ve ülkede BTC sahibi olmanın yasal olduğunu bir kere daha doğruladı.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar