X


Bitcoin ile Kontör Yükleme: Bitmoby

13:42
16 Şubat 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Avustralyalı mobil ödeme şirketi mHITs, Bitcoin dünyasına adım atarak Bitmoby adını verdiği yeni servisini cep telefonlarına para yüklemenin “en kolay yolu” olarak duyuruyor. Bitmoby kullanıcılarına herhangi bir kayıt işlemi gerektirmeksizin 10 ile 100 dolar arasında transfer yapmayı sağlıyor ve içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu 117 ülkeye hizmet veriyor.

Şirket CEO’su Harold Dimpel, bu projenin kendileri için dijital para sektöründe yer almaları açısından bir şans olduğunu, Piiko ve Bitrefill gibi şirketlere rakip olarak, kullanıcıların cep telefonlarına en kolay yoldan para yükleme deneyimini yaşatmak istediklerini ifade ediyor.

Sistemi kullanmak için, Bitmoby veya herhangi bir üçüncü parti mobil para şirketine kayıt olmak gerekmiyor, ayrıca kullanıcıların isim ve adres gibi kişisel bilgileri de istenmiyor. Siteye giriş yapıldıktan sonra para yatırılacak cep telefonu, ülke ve bir mail adresinin girilmesi gerekiyor ve daha sonrasında belirtilen adrese Bitcoin gönderilerek istenilen miktarda para kontör olarak cep telefonuna yükleniyor.

20 TL’lik kontör yüklemek için, o anki BTCTurk kuruna göre hesapladığımızda 26 TL’lik ödeme isteniyor, kısacası şirket 20 lira için 6 liralık (yüksek) bir komisyon alıyor. Umarız gelecekte bu tip hizmetler yaygınlaştıkça komisyon ücretleri de düşecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
  • Ali
    7 sene önce

    Şimdi baktımda komisyon 9 TL’ye çıkmış.

    16