X


Bitcoin Hâlâ Boğa Piyasasında Mı?

MVRV döngüsünü analiz eden CryptoQuant verileri, 2013'ten bu yana Bitcoin'in düşüşte olduğu (genellikle ağır bir şekilde düştüğü) dönemlerin yükselişten önce Bitcoin satın almak için en iyi zamanlar olduğunu gösteriyor.
17:49
23 Temmuz 2021

Bir CryptoQuant analisti, son zamanlardaki %50 düşüşe rağmen Bitcoin’in boğa piyasasında kaldığını düşünüyor.

Bitcoin Hâlâ Boğa Piyasasında

MVRV döngüsünü analiz eden CryptoQuant verileri, 2013’ten bu yana Bitcoin’in düşüşte olduğu (genellikle ağır bir şekilde düştüğü) dönemlerin yükselişten önce Bitcoin satın almak için en iyi zamanlar olduğunu gösteriyor. Böylece CryptoQuant analisti, Bitcoin’in hala bir boğa piyasasında olduğunu belirtiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Daha önce analitik ajansı, Bitcoin için ayı piyasasının MVRV oranına dayalı verilere göre gelmediğini belirtmişti. MVRV (piyasa değeri-gerçekleşen değer oranı), bir varlığın piyasa kapitalizasyon değerinin gerçekleşen kapitalizasyonuna oranını gösterir.

Bitcoin’in Düşüşü Musk-Dorsey Konferansı Tarafından Engellendi

20 Temmuz’da 29.700 dolarlık bölgeye düştükten sonra, Bitcoin önce 30.000 dolar ve 31.000 doların üzerinde toparlanmayı başardı ve ardından 32.300 dolarlık fiyat işaretini geri almak için yükseldi.

Elon Musk’ın olumlu ve uzlaşmacı yorumları kripto para piyasasını uyandırdı. Lider kripto para Bitcoin’in 14 Nisan 2021’de 63.863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından düşüş trendi piyasaya hakim olmuştu. Tüm kritik destek noktalarında başarısız performans ortaya koyan BTC son olarak 30.000 doların altına düşmüştü. Ancak The B Word dopingi Bitcoin’in fiyatını 32.800 dolara, Binance Coin’in fiyatını ise 298 dolara taşıdı.

Katalizör, Twitter CEO’su Elon Musk ve Bitcoin maxi Jack Dorsey ve ARK hedge fonu CEO’su Cathie Wood’un yer aldığı Bitcoin’e adanmış B-Word çevrimiçi konferansıydı. B-Word sırasında Tesla CEO’su, kendisinin, Tesla ve SpaceX’in Bitcoin satın aldığını ve hiçbirinin onu satma niyetinde olmadığını açıkladı. Musk’ın portföyünde ayrıca Ethereum ve Dogecoin var. Musk ayrıca, Bitcoin iş kanıtı (PoW) tabanlı madencilik eskisinden çok daha çevreci hale geldiğinden Tesla’nın BTC’yi kabul etmeye devam edeceğini de belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar