X


Bitcoin Fiyatına Dair Beklentiler: Uzman Analistlerin BTC Yorumları

Boğaların Bitcoin fiyatını 49.000 doların üzerinde tutma çabaları henüz cevap bulamazken girişimler sürüyor.
23:09
6 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası, 3-4 Aralık tarihlerinde kritik bir dalgalanma süreci ile düşüş trendine yenik düştü. Lider kripto para Bitcoin‘in fiyatı 50.000 doların altına sarkarak 42.000 dolara kadar geriledi. Boğaların Bitcoin fiyatını 49.000 doların üzerinde tutma çabaları henüz cevap bulamazken girişimler sürüyor.

Uzmanların Bitcoin Yorumları

Bitcoin haftalık fiyat hareketine ilişkin içgörü, yatırımcıların göz önünde bulundurması gereken ana destek ve direnç bölgelerini vurgulayan ünlü analist Rekt Capital tarafından sağlandı. Rekt Capital, Bitcoin‘de şubat ayında -%25 düzeltmeyi sonlandıran güçlü bir talep alanı olduğunu hatırlatarak eylül ayını işaret etti.

Bununla birlikte büyük bir takipçi kitlesine hitap eden Pentoshi, önümüzdeki günlerde dalgalı fiyat hareketinden kaçınmak isteyen yatırımcılara, kenarda oturarak piyasanın geri çekilmesini sindirmesini beklemenin akıllı olabileceğini aktardı.

Analistler uzun vadede nihai bir toparlanma görse de Pentoshi, piyasanın kısa vadede dalgalı olabileceğini ve yatırımcıların sabırlı olmaları haline daha iyi bir giriş noktası bulabilecekleri konusunda uyardı. Pentoshi, BTC‘nin kısa vadede 52.000 dolara dönebileceğini aktardı. Pentoshi, 42.000 dolar ila 53.000 dolar arasında önemli bir sekansın beklendiğini bildirdi.

Boğalar ile Ayılar Arasındaki Savaşta Hangi Taraf Galip Gelecek?

Öte yandan piyasa analisti Scott Melker, yatırımcıların yakından izlemesi gereken fiyat seviyeleri ortaya koydu. Melker, 42.000 dolar ile 53.000 dolar arasındaki fiyat aralığını çılgın dalgalı bölge olarak tanımlarken bu bölgenin üzerindeki kırılmayı boğaların zaferi olarak değerlendirdi.

Melker’e göre 42.000 doların altına sarkan bir fiyat hareketi, öngörülebilir gelecek için BTC fiyatını baskılayan ayıların üstün olduğu bir senaryodur. Bu senaryoda Bitcoin fiyatı 28.000 dolara kadar gerileyebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 49.000 doların üzerinde seyrediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI