X

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Yükselişte: Kara Bulutlar Dağıldı Mı?

El Salvador haberlerinin ardından kripto para birimleri üzerindeki kara bulutların dağıldığı ve yukarı yönlü hareketlerin başladığı görülüyor. 
07:45
10 Haziran 2021

Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler hafta başında sergiledikleri düşüş grafiklerini dün yükseliş grafiklerine çevirdiler ve gözle görülür değer kazançları kaydedildi. Lider kripto para birimi son 24 saat içinde %13 yükselirken, piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) %5,8 ve popüler şaka coin’i Dogecoin (DOGE) %7,12 değer kazandı.

Bitcoin Fiyatı ve 37.000 Dolar

Bitcoin fiyatı 8 Mayıs’ta 31.000 dolara kadar geriledikten sonra bugün 37.700 dolara kadar yükseldi ve analistlerin çok önemli bir seviye olarak lanse ettikleri 37.000 doların üzerine çıkılmış oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 36.900 doların üzerine işlem gören lider kripto para biriminin El Salvador haberlerinden sonra artışa geçmiş olması dikkat çekiyor. Çünkü El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele BTC ile ilgili ilk açıklamasını yaptığında Bitcoin fiyatı bu durumdan etkilenmemişti. Ancak somut adımların atılması lider kripto para birimini hareket geçirmiş görünüyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in bugün 37.000 dolar üzerinde kalmasının oldukça önemli olduğu ve yukarı yönlü hareketlerde 40.000 doların psikolojik bir seviye olduğu için güçlü bir direnç olabileceği ifade ediliyor.

Ethereum ve Dogecoin

Bitcoin’in yükselişe geçmiş olması her zamanki gibi altcoin’lerin de yukarı yönlü harekete geçmesini sağladı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile Ethereum 2.550 doların üzerinde ve Dogecoin 0,33 doların üzerinde işlem görüyor.

Analistlere göre Ethereum fiyatında şu anda 2.460 dolar bandı önemli bir destek olarak işlem görüyor. Yukarı yönlü bir hamlede ise 2.690 doların ilk güçlü direnç olarak işlem göreceği düşünülüyor.

Yapılan açıklamalara göre eğer bu diren kırılırsa bir sonraki önemli seviye 2.750 dolar bandı olabilir ve sonrasında 3.000 dolara doğru yeni bir yükseliş hareketi başlayabilir.

Öte yandan Dogecoin için ilk önemli desteğin 0,29 dolar ve ilk önemli direncin 0,38 dolar olduğu düşünülüyor. Analistlere göre teknik göstergeler şu anda alış ve satış yönünde bir mücadele olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla Dogecoin de net bir fiyat yönü tahmini yapmak için erken olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar