reklamı kapat

“Bitcoin Doları Geçecek!”

ABD’li ünlü televizyoncu Max Keiser Bitcoin’in gelecekte doları geçeceğini düşünüyor.
11 Mart 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Kripto paralara desteğiyle bilinen “Keiser Report” programının sunucusu Max Keiser Bitcoin’in ABD dolarını geçip dünyanın rezerv parası olacağını düşünüyor. Keiser programında önemli açıklamalar yaptı.

Doların Düşmesi

Birçok analist ve kripto para yatırımcısı 2019’da boğaların tekrar piyasaya akın edeceğini düşünüyor. Keiser bu cenaha katılmakla birlikte dünyanın ABD dolarının küresel ticaret ve finansal operasyonlarda elini zayıflayacak küreselleşmenin-tersi bir ekonomiye doğru gittiğine inanıyor. Ripple’ın rekabet içinde olduğu Belçika merkezli SWIFT’in ABD’li finansal kurumların kontrolü altında olduğunu belirterek SWIFT’i hangi ülkelerin kullanıp hangilerinin kullanmayacağını ABD’nin belirlediğini iddia ediyor.

Öte yandan Utoday’in haberine göre Almanya gibi bazı ülkeler kendi finansal işlem sistemlerini geliştirerek doların hakimiyetinden kurtulmak istiyor.


Keiser Raporu

Eski yatırımcı ve TV sunucusu Keiser, dolar fiyatına veya geleneksel piyasalardaki diğer hayati faktörlere bağımlılık göstermediği için Bitcoin’e ve Bitcoin’in yüksek potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Bunun yanı sıra Bitcoin’in yalnızca matematiksel algoritmalara ve veri bloklarına dayalı DLT (Dağıtık Defter Teknolojisi – Blockchain) sayesinde merkez bankalarına karşı koyma potansiyeline sahip olduğunu ve merkez bankalarının bunu manipüle edemeyeceğini düşünüyor.

ABD hisse senedi piyasalarının gösterdiği zayıf performans sebebiyle yatırımcıların kripto dünyasına döndüğünü dile getiren Keiser, kriptonun uzun vadede değer saklama konusunda iyi bir opsiyon haline geldiğini, geleneksel hisse senedi sistemininse giderek zayıfladığını ekledi. BTC şu an yükselecekmiş gibi bir izlenim vermese de Keiser uzun vadede boğaların geleceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.