X


Bitcoin Cash Ağında Düzenlenen İlk ICO Milyonlarca Dolar Yatırım Topladı

Bitcoin Cash tarihinde yepyeni bir sayfa açılıyor. Tarihi dönemeç ağ üzerinde düzenlenen ICO'yla tescillendi.
10:00
10 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain firması ve madencilik havuzu Viabtc, Wormhole protokolünü ve Bitcoin Cash chain’ini kullanarak ilk yüksek değerli ICO’yu tamamladı. Viabtc Token’ı ICO’sunda saniyede ortalama 3.700 dolar toplandı. 2,2 saat süren ICO’da toplamda 30 milyon dolar toplandı.

Viat şeklinde kısaltılan token’ı şirket, “gas” veya değer transferi yöntemi olarak kullanılan katma değerli hizmet ve “özel kullanım” (ayrıcalık) token’ı olarak tanımlıyor. Geliştiriciler sabit Viat miktarını 2 milyar olarak belirledi.

Viat “Duo mining” (çifte madencilik) denilen (ve madencilere normal havuz ödemesinin dışında bir de Viat ödemesinin yapıldığı) bir süreç için kullanılacak. Viat madencilik ödemeleri 4 aşamada yapılacak ve madencilerin havuza katılması için ekstra teşvik işlevi görecek. Viabtc’nin konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

Viabtc Token’ı ‘gas’ veya ‘değer transfer aracı’ olarak kullanılabilir. Token sahiplerinin Viabtc operasyonlarının planlanması ve Viabtc ekibiyle birlikte Viabtc ekosisteminin inşa ve geliştirme sürecine katılabilmesi için token’a daha fazla uygulama ve ayrıcalık ekleyeceğiz.

Bunun yanı sıra Viat ICO’sunun whitepaper’ına göre token sahiplerini geri satın alım ve token yakım süreçleri bekliyor.

Her çeyrek sonunda o çeyreğe ait gelirin %20’si kadar Viat şirket tarafından geri alınıp yakılacak. Bu da faydalı deflasyon modelinde Viat miktarını sabit bir şekilde düşürecek.

Geri satın alım detayları vakti geldiğinde açıklanacak ve ‘yakım’ işlemleri şeffaflığın sağlanması adına Blockchain üzerinden görüntülenebilecek.

Viabtc – Viat ikilisinin Binance – Binance Coin ikilisi gibi bir başarıya ulaşıp ulaşmayacağını zaman gösterecek.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar