X


Bitcoin (BTC) Türk Lirası Bazında Yeni Rekora İmza Attı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, her ne kadar dolar karşısında değer kaybetse de TRY bazında yeni bir rekora imza attı.
12:38
23 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında dolar bazında 10 Kasım’dan bu yana bir düşüş hakim ve lider kripto para birimi 55.500 dolarlık seviyelere kadar geriledi. Ancak Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kaybetmesi ve doların bugün 12,4 TRY’yi görmesi ile Bitcoin TL bazında yeni bir rekora imza attı.

Bitcoin’de Yeni TRY Rekoru

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün Binance grafiklerine göre 685.000 TRY’ye kadar yükseldi. Böylece Bitcoin, Türk Lirası bazında yeni bir rekora imza atmış oldu. Bu durumun özellikle Bitcoin’in bir düşüş grafiği çizdiği dönemde gelmesi dikkatleri çekiyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada ise 1 Bitcoin 670.900 dolar bandında işlem görüyor. Dolayısıyla aslında şu anda kripto para ekosistemindeki yatırımlarını dolar ile yapan kişilerin piyasadaki düşüşe rağmen çok da kayıpta olmadıkları görülüyor. Çünkü bir yandan piyasada düşüş yaşanırken hemen hemen aynı oranda ve belki daha fazla oranda TL de dolar karşısında eriyor.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Bitcoin son 24 saat içinde yaklaşık olarak %3 değer kaybetti. Bu süreç içinde BTC/TRY paritesinde %3,9 gibi bir artış olduğu görülüyor. Buna ek olarak BTC yaşadığı son düşüşten sonra bir miktar toparlanma yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar