reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Her Şey Yeni Başlıyor: Analist Uyardı

Bitcoin için iki önemli ay geldi çattı.
19:51
23 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 11.000 dolara ani bir çıkış yapması ile 10.400 dolara ani bir iniş yapması neredeyse aynı gün içerisinde gerçekleşti. BTC fiyatının bu beklenmeyen fiyat hareketi piyasayı sarstı ve birçok kripto para birimi de BTC ile beraber dibe yuvarlandı. Bitcoin şu an kritik destek seviyesi 10.400 doların üstünde yer alsa da tanınan bir kripto para analisti yatırımcıları yakında yaşanabilecek olası bir düşüşe karşı uyardı.

Stack Fund kurucu ortağı ve CEO’su Matthew Dibb, şu an için ABD borsalarındaki ve genel olarak piyasadaki olumsuz gidişatın Bitcoin ile diğer kripto para birimlerini de etkileyeceğini ifade etti. Bitcoin’in Eylül ayının en düşük seviyelerini yani 10.000 dolar altını görebileceğini belirten analist, bunun altınını da mümkün olduğunu düşünüyor.

Bitcoin İçin Eylül ve Ekim Ayı Uyarısı

Bitcoin ve ABD borsaları arasındaki korelasyon aslında yıllardır bilinen bir gerçek. Borsalar Mart ayında sert düşerken BTC de 3.700 dolara kadar gerilemişti. S&P 500’ün direkt etkisi altında olduğu görülen BTC, şu an devam eden kötü gidişat sebebiyle gerçekten de 10.000 dolar altına inebilir.

Başka bir kripto para analisti Lark Davis ise S&P 500’ün tarihsel olarak Eylül aylarında kötü, ancak Ekim aylarında çok iyi performans sergilediğini vurguladı. Başkanlık seçimleri öncesindeki ay olan Ekim yine borsalara benzer bir yükseliş getirirse BTC de bundan nasibini alıp 12.000 dolar üstüne kadar çıkabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.