X


Bitcoin (BTC), EOS ve Monero (XMR): Yeni Haftada Kriptoları Ne Bekliyor?

Kriptolar haftaya düşüşler başladı.
08:19
15 Şubat 2021

Geçtiğimiz hafta sergilenen yükseliş grafiklerinin ardından tüm kripto para piyasasının bu haftaya düşüşle başladığını görüyoruz. Lider kripto para birimindeki geri çekilme tüm kripto paraları etkilerken analistler bu hafta takip edilmesi gereken 3 kripto para birimi olduğunu düşünüyor.

Yeni Rekorun Ardından Bitcoin

Yazının kaleme alındığı an itibariyle 46.786 dolardan işlem gören Bitcoin (BTC), dün 49.730 dolar ile yeni bir rekor seviyeye imza attı. Rekorun ardından düşüşe geçen BTC, 45.600 dolar bandına kadar geriledi.

Her ne kadar yükseliş ivmesi hız kaybetmiş olsa da Bitcoin’in 45.000 dolarlık önemli seviyeyi korumasının pozitif işaret olduğu düşünülüyor. Buna ek olarak BTC’nin 46.000 dolar bandındaki önemli destek seviyesinin üzerine çıkmış olmasının da 42.000 dolara doğru daha derin bir düşüşü engellemiş olabileceği ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak düşüşün derinleşmeden son bulmuş olmasının da bir alım fırsatı olarak değerlendirildiğini gösteriyor. Bu da yükseliş trendinin henüz son ermediği şeklinde yorumlanıyor.

Eğer Bitcoin‘de 50.000 dolarlık önemli seviye aşılırsa bundan sonraki ana direncin 60.900 dolar seviyesinde olduğu ifade ediliyor. Ancak aşağı yönlü herhangi bir hareketin yeniden 20.000 dolarlık seviyeleri getirebileceği düşünülüyor.

EOS Fiyat Beklentileri

Dün BTC’deki yükselişin de desteği ile EOS, 5.60 dolara kadar yükseldikten sonra düşüş grafiği çizmeye başladı. 4 dolar bandına kadar gerileyen EOS şu anda 4,5 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistlere göre eğer boğalar yeniden kontrole geçerse EOS fiyatı yeniden 5,4 doların üzerine çıkmayı başarabilir ve sonraki hedef 7,5 dolar olur. Ancak düşüş grafiğinin deva etmesi halinde 3,95 dolara kadar sert bir düşüş bekleniyor.

Monero Son Durum

Monero (XMR) 12 Şubat’ta 190 dolarlık direncin üzerine çıktı ve yükseliş trendini sürdürdü. 13 Şubat’ta 255 dolara kadar yükselen XMR’da piyasa ile birlikte bir geri çekilmenin yaşandığı ve boğaların şu anda 200 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi savunduğu görülüyor.

Analistlere göre bu hafta içinde 250 doların üzerine doğru yapılacak bir savunma 300 doları önemli bir direnç noktası haline getirebilir. Ancak yapılan açıklamalarda, 200 doların altına gerçekleşecek bir düşüş önce 190 dolarlık desteğin kırılmasına ve ardından 170 dolara doğru başka bir düşüş ivmesine yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar