X


Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Yorumları

En popüler 3 kripto para için kısa vadede hangi hedefler konuşuluyor?
21:50
15 Eylül 2021

Kripto para piyasaları son günlerde iki büyük şok yaşadı ve düşüşe geçti. Bitcoin fiyatı 43.000 doların üzerinde tutunmayı başardığı için kısa süreli bir yükseliş yaşıyor. Hali hazırda 48.000 doların üzerinde fiyatlanan BTC eğer yeterli desteği bulabilirse 50.000 doları yeniden görebilir. Peki Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB) güncel fiyat yorumları neler diyor?

Bitcoin (BTC)

Hacim düşük olsa da fiyat güzel bir yükseliş yakaladı. Boğalar hacim artırmaya başlarsa 49.000 dolar testini bu gece bile görebiliriz. Ancak düşük hacim beraberinde riskleri de getiriyor. Gelebilecek olumsuz haberler fiyatı olması gerektiğinden fazla etkileyebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ATH noktasından itibaren başlayan bir düşen trend bulunuyor. Bunun kırılması için Bitcoin’in kısa sürede 53.000 dolar ve üzerine çıkması gerekir. Bunun dışında yaşanan konsolidasyonların uzun vadeli bir yükselişe işaret etmediğini maalesef bilmek gerekiyor. Yükseliş sonrasın FOMO’ya kapılarak tüm portföy ile altcoinlere giren yatırımcılar yeniden üzülebilir.

Cardano (ADA)

Fiyat yeniden 2,54 seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Birçok analist Alonzo güncellemesi sonrası fiyatta ciddi düşüşler bekliyordu ancak kayıplar sınırlı oldu. Bu saatten sonra Cardano yapacağı ortaklık anlaşmalarıyla fiyatını daha da yukarı çıkabilir. Alonzo güncellemesinin ADA yatırımcılarına en büyük katkısı bu oldu. DeFi ve NFT alanında başarılı birkaç projenin yeterli teşviklerle Cardano ağına taşınması iyi bir katalizör olur.

Bugün öğleden sonra gelen alımlar fiyatın hızla 2,40 seviyelerinden 2,54’e yükselmesini sağladı. Bitcoin (BTC) tarafından her şey yolunda giderse 2,71 dolar test edilebilir. Bu seviyeden kar satışları gelse de piyasanın genel durumuna bağlı olarak yeniden 3 doları görebiliriz.

Binance Coin (BNB)

Pazartesi günü 380 dolara kadar düşen fiyat kısa sürede kendini 400 doların üzerine attı. Aşağıda 413 dolar önem arz ediyor ve BNB buraya dokunmadığı sürece yükseliş ihtimali var. Yazı hazırlandığı sırada Binance Coin (BNB) 430 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

RSI nötr seviyede ve MACD yükselişe işaret ediyor. Bitcoin’in hareketlerine bağlı olarak fiyatın yönü değişebilir. Bugün 20:59 itibariyle Bitcoin fiyatı 48.000 dolar sınırında dolaşmaya devam ediyor. Anlık olarak 48.200 ile 47.950 dolar arasında iniş/çıkışlar oluyor. BNB yatırımcıları destek seviyesini stop alarak Bitcoin’i izleyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar