X


Ethereum (ETH) İçin Harika Gelişme! Tam 1 Milyar Dolar Değerinde!

Tam 1 milyar dolara ulaştı. Ethereum (ETH) değerlenmeye devam ediyor.
21:05
15 Eylül 2021

Londra güncellemesi Ethereum (ETH) geliştiricilerinin attığı en mantıklı adım olabilir. Son derece yoğun şekilde kullanılan ağ sürekli olarak işlem ücretlerinin bir kısmını bu güncellemeyle yakmaya başladı. Üstelik Londra güncellemesinden bu yana yakılan miktar çığ gibi büyümeye devam ediyor. Ağ yoğunluğu ortalaması önümüzdeki yıl yine böyle olursa arzın %4’ü sadece 1 yılda yakılmış olacak.

1 Milyar Dolara Ulaştı

EIP 1559 güncellemesinin üzerinden 41 gün geçti. Bu süre zarfında 297.000 Ethereum (ETH) yakıldı. Günlük yaklaşık 7250 ETH yakıldı ve bu süreç devam ediyor. İşlem ücretlerinin yaklaşık 1/3’ünü yakan ETH ağı sürekli olarak azalan arzı sayesinde uzun vadeli yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Elbette bu kadar yüksek miktarda yakım olmasının bir sebebi de yüksek işlem ücretleridir.

Dün Senatör Warren bu konu özelinde Ethereum’u hedef aldı. Tek bir işlem için 500 doları bulan ücretlerin sadece zenginlerin işine yaradığını savunan Senatör bunu ciddi bir sorun olarak görüyor. Vitalik Buterin tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa proof-of-work algoritmasına geçiş ve işlem ücretlerinin düşmesi için 2023 yılının sonuna kadar beklememiz gerekiyor. Vitalik bu sorunu daha önce çözmeyi umuyordu ancak kendi açıklamasına göre “ekip içindeki tartışmalar” bu sürecin uzamasına sebep oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlerin görüşüne göre Ethereum yıllık yaklaşık 4,7 milyon ETH yakacak. Bu da güncel fiyata göre 14,5 milyar dolara tekabül ediyor.

Ethereum (ETH) Fiyatı

NFT çılgınlığı zayıflasa da yeni projeler talebin belli bir dengede kalmasını sağlıyor. Yatırımcıların önemli bir kısmı yüksek kazanç umuduyla aldıkları NFT parçalarını ciddi zararlarla satmaya çalışıyor. Ancak gerçekten değerli olan kaliteli projelerin başlattıkları NFT programları halen yoğun ilgi görüyor.

Yeniden 3.500 doları geçen Ethereum (ETH) fiyatı piyasanın yaşadığı sert düşüşe rağmen 3.000 dolar seviyesini kaybetmedi. Fiyatın yeniden 3.500 doları görmesiyle hareketli ortalamalar yükseliş sinyali vermeye başladı. Ethereum 3.720 doları aşar ve bu seviyeye korursa yüksek ihtimalle 4.000 dolar testini yapacak. Orta vadede ise 5.000 dolar psikolojik sınırı ve 6.800 dolar tepesi bekleniyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar