Reklam

Bitcoin (BTC), Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

62.600 dolar fiyat seviyelerinden 60.000-61.000 dolar seviyelerine düzeltme yapan lider kripto para birimi Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmeye hazırlanıyor.
20:18
16 Ekim 2021
Teknik Analiz: Bitcoin Gözünü Yukarı Dikti! İşte BTC'de Beklenen Seviyeler
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin Vadeli ETF onayı sonrası hafta sonu, kripto para birimleri adına kısmen olumlu başladı.

İçerik Rehberi

BTC/USD

Son 24 saat içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 60.000 dolar fiyat seviyelerinden 62.600 dolar seviyelerine önemli bir yükseliş kaydetti. Ancak bu yükseliş hareketinin ardından Bitcoin, ufak bir düzeltme hareketi yaparak kısa süreliğine de olsa 60.000 dolar seviyelerine geriledi.

Çok sayıda analist, BTC‘nin tüm zamanların en yüksek seviyesini aşmadan önce 58.000 dolara gerileyebileceği ve hemen ertesinde ise kripto varlığın hızlı bir toparlanma sürecine girerek 64.000-65.000 dolar seviyelerindeki direnci test etmeye kalkışabileceğini düşünüyor.

Yazının yazıldığı esnada Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre 60.800 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

ADA/USD

Akıllı kontrat platformu Cardano’nun kripto para birimi ADA, 24 saatlik zaman dilimi içerisinde 2,20 dolar ile 2,25 dolar seviyeleri arasında yatay seyretti. 2021 yılı başından bu yana yüksek bir fiyat performansı sergileyerek 3 dolar fiyat seviyesi ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan ADA, Eylül ayı düşüşlerinden bu yana eski ivmesini yakalayamadı. Çok sayıda analist, olası bir piyasa düzeltmesinde Cardano için kritik destek bölgesinin, 2 dolar fiyat seviyesi olduğunu ifade etti.

Yazının yazıldığı esnada Cardano (ADA), 72 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 2,20 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

BNB/USD

1 hafta içerisinde %10’dan fazla bir değer artışı kaydeden Binance Coin (BNB), 24 saatlik zaman diliminde volatil fiyat hareketleri gerçekleştirdi.  BNB, gün içerisinde 468 dolar fiyat seviyelerinden 482 dolar seviyelerine kadar sürdürdüğü yukarı yönlü fiyat hareketinin ardından, tekrardan 468 dolar seviyelerine gerileyerek kısmen stabil kaldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar