X


Bitcoin 7.000$, Piyasalar Yemyeşil!

BTC önderliğindeki kripto para piyasası bugün büyük artışlar yaşadı. Kripto paraların toplam piyasa değeri 230 milyar dolara yükseldi.
17:30
28 Ağustos 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin üzerindeki ölü toprağını nihayet attı. Geçtiğimiz günlerde 6700-6800 dolarlara yükselip küçük bir kıpırdama yaşayan BTC bugün 7100 dolar bandına merdiven dayayarak uzun süren durgunluk dönemini geride bıraktı. Fiyat iki hafta içinde 5.900 dolardan 7.000 doların üzerine çıktı. Bitcoin’deki yükseliş diğer kripto paralara da yansıdı ve piyasa yeşile büründü.

Haberimizin hazırlandığı sırada Bitcoin’deki günlük hacim yaklaşık 4,5 milyar dolar. Bitcoin’deki günlük artış %4,95, Bitcoin hakimiyeti ise %53. Bazı kripto paraların yükselişi Bitcoin’i bile gölgede bıraktı. Bugün okurlarımıza aktardığımız gibi, Dash bu kripto paraların başında geliyor. %28’lik bir yükseliş trendine giren Dash’i IOTA (%18), Tron (%16) ve Neo (%15) gibi kripto paralar izliyor.

İkinci sıradaki Ethereum’un ise 300 dolara göz kırptığını görüyoruz. %4,77 değer kazanan Ethereum iki hafta içinde 250 dolar bandından 290 dolara yükseldi. Ethereum’daki işlem hacmi ise 1,4 milyar dolar. Ethereum aynı zamanda Bitcoin’e karşı yılın en düşük değerini gördü. Tüm zamanlar rekorunu 0,17 BTC olarak kıran ETH 0,04 BTC’ye düştü.

Bitcoin’in önderliğindeki piyasanın yükselişinin sebebi SEC’in ETF kararını henüz açıklamamış olması olabilir. Bir diğer ihtimal, ayıların 8 ay süren bitmek bilmez satış partisinden yorulmuş olup inzivaya çekilmesi. Veya “mayısta sat – eylül’de kripto al” taktiği yatırımcılarca kabul görmüş olabilir. Dördüncü ihtimal ise yatırımcılarda beliren geleceği yönelik umut parçası olabilir.

Sebep ne olursa olsun piyasalar uzun zaman sonra canlandı. Ayıların aylardır yaptığı gibi o küçük umutları söndürüp söndürmeyeceğini önümüzdeki günler ve haftalar gösterecek. Ancak şimdi piyasa olarak arkamıza yaslanıp, rahat bir nefes alıp, fiyat grafiklerini takip edebilir ve yemyeşil manzaranın tadını çıkarabiliriz.

Kaynak: trustnodes.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar