X


Binance, Yatırım Yaptığı İlk Metaverse Projesini Açıkladı! Stratejik İş Birliği Neleri Kapsıyor?

Binance Labs, MOBOX platformuna yatırım yaptığını duyurdu.
15:55
18 Kasım 2021

Binance’in risk sermayesi ve inovasyon inkübatörü Binance Labs, oyun platformu sektörünü bir sonraki seviyeye taşımak adına metaverse tabanlı platform MOBOX’a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. MOBOX, GameFi Metaverse oluşturmak adına otomatik olarak optimize edilmiş DeFi farmingi ve oyun NFT’lerini birleştiren çapraz platform bir oyun metaverse’üdür.

MOBOX Nedir?

MOMOverse olarak bilinen MOBOX metaverse’ünde oyuncular herhangi bir şekilde içerik oluşturabilir veya hali hazırdaki bir karakter ile platformun keyfini çıkabilir. MOBOX ekibi, geliştiriciler, oyuncular ve NFT koleksiyoncuları için benzersiz bir ekosistem yaratmak adına yola koyuldu. Binance Labs Fonu Başkanı Bill Chin yatırım hakkında şunları kaydetti:

“MOBOX, büyük umutlarımızın olduğu bir projedir. MOBOX, Binance ekosisteminin tamamıyla organik olarak iş birliği yapmaktadır. Binance Smart Chain üzerinde akıllı sözleşmeler inşa ediyor, Binance NFT Marketplace’teki gizemli kutuları satıyor ve token’ı Launchpool aracılığıyla piyasa sürüyor. BUnları hepsi stratejik yatırımın bir parçası olmakla beraber yeniliği MOBOX ile oyun platformuna getirmeyi umuyoruz.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance Labs’in MOBOX’ya yatırımı birçok yeniliği ve gelişimi kapsıyor. MOMOverse ve MOMO Chain’in gelişiminin hızlandırılması, oyuncular tarafından oluşturulan merkezsiz otonom loncasının (DAG) tamamlanması, oyun oluşturucu ve NFT oluşturucu araçların kazandırılması, benzersiz bireysel NFT gizemli kutu stratejisini genişletmek gibi birçok çalışma Binance Labs’in desteği ile sürdürülecek.

Binance Ekosistemindeki İlk Metaverse Projesi

Bununla birlikte MOBOX, geliştiricileri blok zinciri oyunları konusunda eğitmek, yardım sağlamak ve tavsiyelerde bulunmak için METAfund karar komitesinde Binance NFT Marketplace iş birliği ile bir fon kurdu. Fon, oyun geliştiricilerine çalışmalarını blok zincirine ve MOMOverse’e taşımalarına yardımcı olmak için kullanılacak.

Ek olarak MOBOX; Binance Pay ve Binance NFT Marketplace gibi araçların birçoğunu kullanarak Binance ekosistemiyle entegre olan ilk metaverse olacak. Yatırımcıları ilgilendiren bir başka konu ise platformun yerel kripto parası MBOX olacaktır. MBOX, duyurunun akabinde %50’nin üzerinde artış kaydederek 6.60 dolar seviyelerine tırmanmayı başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar