f Binance Son Bombasını Patlattı! Vadeli İşlemlere Beklenen Özellik Geliyor! › COINTURK

Binance Son Bombasını Patlattı! Vadeli İşlemlere Beklenen Özellik Geliyor!

Özet

  • Binance Futures, kullanıcılardan gelen talepler üzerine Copy Trading (Kopya Ticareti) özelliğini kademeli olarak sunmaya başlıyor.

  • Copy Trading, yatırımcıların tecrübeli yatırımcılarının işlemlerini kopyalamalarını sağlar ve özellikle deneyimsiz yatırımcılar için popülerdir.

  • Bu özelliğin avantajları olduğu kadar dezavantajları ve riskleri de bulunmaktadır.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
11:27
22 Ağustos 2023

Dev kripto para borsası Binance‘in vadeli işlemler kolu Binance Futures, bugünden itibaren çok istenen ve birçok kripto para borsasının sunduğu Kopya Ticareti (Copy Trading) özelliğini kademeli olarak sunmaya başlayacağını açıkladı.

Copy Trading Özelliği Binance Futures’a Geliyor

Kripto para borsası Binance, vadeli işlemler kolu Binance Futures‘un bugün TSİ 15.00’dan itibaren Copy Trading özelliğini kademeli olarak sunmaya başlayacağını açıkladı. Kripto para borsasının kullanıcıları uzun zamandır bu özelliğin sunulması yönünde talepte bulunuyorlardı.

Bitget, OKX ve Gate.io gibi birçok önde gelen kripto para borsasının sunduğu bu özellik, kullanıcıların tecrübeli kripto para yatırımcılarının gerçek zamanlı alım satım işlemlerini otomatik olarak kopyalayarak alım satım yapmalarını sağlamaktadır.

Copy Trading Nedir?

Kopya Ticareti diğer bir deyişle Copy Trading, finansal piyasalarda kullanılan bir stratejidir. Bu strateji, yatırımcıların başka bir yatırımcının işlemlerini veya yatırım kararlarını otomatik olarak kopyalamalarını sağlar. Bu sayede deneyimli bir yatırımcının stratejilerini kullanarak potansiyel olarak kar etmeye çalışırlar. Copy Trading, özellikle çevrimiçi ticaret platformlarında ve sosyal ticaret ağlarında son derece popülerdir.

Copy Trading’in birçok avantajı bulunmaktadır. Finansal piyasalarda deneyimi olmayan yatırımcıların deneyimli yatırımcıların stratejilerini takip etmelerine imkan tanıyarak deneyimsiz yatırımcılar için uygun bir seçenek olarak hareket eder. Yatırımcılar, piyasayı sürekli takip etme veya analiz yapma gereksinimini azaltarak zamandan tasarruf edebilirler. Dahası kullanıcılar farklı yatırımcıları takip ederek, yatırımlarını çeşitlendirme fırsatı bulurlar.

Elbette Copy Trading’in sahip olduğu bazı riskler ve dezavantajlar da bulunmaktadır. Kullanıcıların takip ettikleri yatırımcılar her zaman doğru kararlar vermeyebilir. Bu, kötü bir yatırımın sonuçlarına da maruz kalınabileceği anlamına gelmektedir. Her yatırımcının risk tolansı farklıdır. Başka bir yatırımcının stratejisi kullanıcının risk profiline uygun olmayabilir. Bazı ticaret platformları, Copy Trading hizmetleri için ek ücretler talep etmekte, bu da maliyetleri artırmaktadır.

Bazı olumsuzluklara rağmen Copy Trading özellikle finansal piyasalarda deneyimsiz olanlar için cazip bir seçenek olarak öne çıkmaktadır. Bir Copy Trading platformunu veya yatırımcısını seçerken dikkatli bir değerlendirme yapılmalı ve yatırımcılar çeşitlendirilmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI