X


Binance CEO’sundan Türkiye Açıklaması!

Binace CEO'su CZ, Türkiye piyasasını yorumladı.
08:00
5 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en popüler ve ticari hacme göre en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, 2017 yılında ilk piyasaya çıkmasından bu yana inanılmaz bir gelişme kaydetti.

Türkiye Kripto Para Sektörü İçin Önemli!

Ülkemizde de en çok kullanılan platformlardan birisi olan Binance, Türkiye’nin bu ilgisini karşılıksız bırakmadı ve geçtiğimiz günlerde resmen Türk Lirası listelenmesini duyurdu. İtibari para listelemelerine yeni başlayan Binance CEO’su Changpeng Zhao bunun 180 ülkenin parasını da dahil edene kadar devam edeceğini vurgulasa da, Türkiye’nin ilk listelenenlerden birisi olması ülkemizin sektördeki önemini göstermekte.

CZ geçtiğimiz günlerde verdiği en son röportajında da Türkiye’ye değindi ve ülkenin potansiyelini yorumladı. Türkiye’nin dünyada kripto para sektörü açısından en hızlı büyüyenlerden birisi olduğunu belirten CZ, Türk halkının ve hükümetinin blockchain ekosisteminin gelişmesinde önemli bir paya sahip olduğunu da belirtti. Ülke hakkındaki planlarını da belirten CZ şunları ifade etti:

”Bizim hedefimiz Türk topluluğunun taleplerini de göz önüne alarak onlar için en iyi olacak hizmeti sunmak. Türk topluluğuna yakında yeni hizmetler vermek ve bunları geliştirmek için çalışıyoruz. Türkiye içerisindeki kripto para topluluğu blockchain teknolojisini üst düzeyde anlama kapasitesine sahip. Burada yüksek bir heves ve ilgi de görüyoruz. Binance artık bir itibari para – kripto para borsası ve yerel ortağımız Papara ile Türk Lirası entegrasyonunu başlattık.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar